magazin haberleri

Acun Ilıcalı'nın Ütopya'sı başlamadan rekor kırdı

Acun Ilıcalı'nın yeni yarışma programı Ütopya, yakında TV8 ekranlarında izleyiciyle buluşacak. 15 yarışmacının ıssız bir arazide 10 ay boyunca yaşamlarını sürdüreceği Ütopya'ya başvurular ise şimdiden 250 bini aştı. 15 kişinin seçileceği yarışma için böyle büyük ilgi olması hem ekibi, hem de duyanları şaşırttı.Acun Ilıcalı'nın yeni yarışma programı Ütopya, yakında TV8 ekranlarında izleyiciyle buluşacak. 15 yarışmacının ıssız bir arazide 10 ay boyunca yaşamlarını sürdüreceği Ütopya'ya başvurular ise şimdiden 250 bini aştı. 15 kişinin seçileceği yarışma için böyle büyük ilgi olması hem ekibi, hem de duyanları şaşırttı.

Ütopya’nın yarışmasının formatı ise şöyle: 5 yarışmacının 100'ü aşkın kameranın bulunduğu ıssız bir arazide 10 ay boyunca yaşamlarını sürdüreceği Ütopya'da her yarışmacı kendisine verilen imkanlarla kendi yaşam alanlarını oluşturacak.

Yarışmacılar hep birlikte ahır ile iç içe olan bir evde yaşayacak.

Yarışmacıların gaz ihtiyaçları karşılanacak ama bu gazı ısınmada kullanmayacaklar.

Elektiriğin ve suyun da bulunduğu arazide, yarışmacılar için özel banyo ve tuvalet bulunmayacak.

Yarışmacılar birçok yarışmanın aksine doğal yaşamla tamamen iç içe olacaklar.

Boş bir ahırın bulunduğu ıssız bir arazide hayvancılık ve tarım yaparak yaşayacak olan yarışmacılar, 10 ay boyunca dünya ile bağlantılarını sadece bir telefondan sağlayacak.

Yarışmacılara 2 inek, 25 tavuk ve kişisel bazı eşyaların verileceği yarışmada, yarışmacıların kendi hayatlarını kurmaları istenecek.

Bu süreçte yarışmacıların 7 gün 24 saat kameralarla izleneceği programda, internet sitesi üzerinden yarışmacıların takibi yapılabilecek.

Yarışmacıların 100'den fazla kamera ile takip edileceği yarışmada, yarışmacıların yanında tek bir kameraman dahi olmayacak. Yarışmacıların tek bağlantıları telefon olacak.

Ekranların yeni yarışma programı Ütopya, TV8 ekranlarında yayınlanacak. Televizyonun haricinde isteyenler yarışmayı 24 saat boyunca internet üzerinden takip edebilecek.

Dünyanın konuştuğu yarışma programı Ütopya, Hollanda formatında haftanın 5 günü ekranlara geliyordu. Zaman zaman canlı yayınların gerçekleştirildiği program internetten ise 24 saat takip edilebiliyor.

Türkiye televiyonlarında büyük ses getiren Biri Bizi Gözetliyor, O Ses gibi yarışma formatlarının da geliştiricisi olan John de Mol tarafından geliştirilen Ütopya, yayınlandığı ilk gece Hollanda'da büyük bir izlenme rekoruna imza atarak 1,6 milyon seyirci sayısına ulaştı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS