Beş maddede Mario Gomez'in futbolculuğu

Fanatik'in İtalya temsilcisi Gaetano Mocciaro, Mario Gomez'in tüm bilinmeyenlerini FANATiK'e anlattı.O bir Süperstar

"Form olarak kendisini bulduğu anda yıldız görüntüsünden sıyrılıp tam bir süperstar olabilecek düzeye gelebiliyor. İtalya'da bazen rakip takımdan 2 defans oyuncusunun bile onu tutmakta zorluk çektiğine şahit oluyordum. Beşiktaş'ta oldukça başarılı olur."

En büyük üç transferden biri

"Mario Gomez, 2013 yılında Fiorentina’ya geldiğinde o sene Serie A’nın Tevez ve Higuain’le beraber en iyi üç transferinden biriydi. Fiorentina onu, Şampiyonlar Ligi’nde başarılı olmak için transfer etti. Bayern Münih’teki performansının İtalya’da da sürmesi beklendi ama ilk sezonunda şanssız bir sakatlık yaşadı."

Sakatlık dönemi

"5 aylık bir sakatlık sürecinin ardından takıma geri döndü. Fiorentina’daki 2 yılı boyunca sakatlık sorunlarıyla uğraştı. İstikrarlı bir biçimde olmasa da takımda görev yapmaya devam etti. Hava toplarındaki başarısıyla ön plana çıkan bir isim. Son döneminde kendisini toparladı. Form tuttu. Sezonu 10 golle kapattı."

Baskıyı pozitife çevirebilir

"Oldukça güçlü bir futbolcu. Vücut olarak oldukça sağlam. Bazen rakip takımdan 2 defans oyuncusunun bile onu tutmakta zorluk çektiğine şahit oluyordum. Rakipleri üzerinde oldukça üstünlük yaratabilen bir isim. Form olarak kendisini bulduğu anda yıldız görüntüsünden sıyrılıp tam bir süperstar olabilecek düzeye gelebiliyor. Beşiktaş’ta oldukça başarılı olur. Floransa’daki ikinci sezonunda taraftarlarla arası biraz açılmıştı. Üzerinde baskı hissedince bunu pozitife çevirmeyi başardı."

Kız arkadaşına düşkün

"Gece yaşantısı yok. Carina isimli kendisinden yaşça büyük bir kız arkadaşı var. Ona oldukça önem veriyor. İtalya’da yer aldığı 2 yıllık süre boyunca adı hiçbir skandala karışmadı. Alman disiplini kavramını onda görebiliyoruz."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS