Türkiye'nin dört bir yanından ilginç seçim manzaraları

Türkiye, cumhurbaşkanı seçmek için ilk defa sandık başına gitti. Türkiye'nin dört bir yanından ilginç seçim manzaraları ortaya çıktı.Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, bakanlar ve AK Parti yöneticileriyle birlikte çektiği bir 'selfie' fotoğrafı twitter'da yayınladı. Gökçek, fotoğrafında Sayın Bakanlarımızla zafer selfie'si mesajını paylaştı. Fotoğrafta Melih Gökçek ile birlikte Başbakan Danışmasın Mücahit Aslan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, Enerji ve Tabii Keynaklar Bakanı Taner Yıldız, Ulaştırma Bakanı Lütfi Elvan, AB Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu yer aldı.
Balıkesir'in Edremit ilçesinde, Cumhurbaşkanlığı seçimi oyları sayılırken, bir zarfın içinden 'tercih' mührü basılmış, Sibel Can fotoğrafı çıktı.
Kütahya'nın Simav ilçesi'nin Yerel Yönetimler Yasası'yla köye dönüştürülen beldesi Kuşu'da yerel seçimin ardından bugünkü Cumhurbaşkanlığı seçiminde de sandıklar yine boş kaldı.

Kuşu'da bin 468 seçmen, 30 Mart yerel seçimleri ve ardından 1 Haziran'da yenilenen muhtarlık seçiminde olduğu gibi bu gün de Cumhurbaşkanlığı seçimi için sandık başına gitmedi.
ŞANLIURFA’da, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde oy sayımı yapıldığı sırada bir oy zarfının içinde ’tercih’ mührü basılmış merhum başbakanlardan Necmettin Erbakan’ın fotoğrafı çıktı. Denizli'nin Tavas ilçesinde ise oy sayımı sırasında bir seçmenin zarfından Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'a ait fotoğraf çıktı.
Sivas’ın Hafik ilçesinde damat Okan Özbek (22) ve gelin Ayşe Çaldıran (19) çifti en mutlu günlerinde cumhurbaşkanı seçiminde oy kullandı. Gelin adet gereği yüzünü ilk eşi göreceği ve yüz görümlüğü alacağı için kırmızı duvağını açmadan oy kullandı.
Bursa'da Emekli Ahmet Küçük'ün (64) , iki gün önce ailesiyle kahvaltı yaparken sandalyeden düşmesi sonucu beli kırıldı. Hastanedeki tedavisinin ardından taburcu edilen ve evine gönderilen Küçük, çocuklarına oy kullanmak istediğini söyledi.

Hareket etmekte zorlanan Küçük, eve çağrılan sağlık ekiplerince ambulansa bindirilerek kayıtlı olduğu Adnan Menderes Ortaokulu'na götürüldü ve oyunu kullandı.
Münevver Küçükertunç, ameliyatının ardından yakınları tarafından oy kullanmaya sandalyeyle getirildi.
Konya'da düğünleri ile cumhurbaşkanlığı seçimi aynı güne denk gelen çift, gelinlik ve damatlıkla gelip oylarını kullandı.
Çanakkale'nin Ayvacık ilçesine bağlı Küçükkuyu beldesinde yaşayan ve cumhurbaşkanı seçimi için 78 yaşındaki Gülsüm Kuru ilerlemiş yaşına ve ayaklarındaki rahatsızlığa rağmen oğlu ve damadıyla bir dayanak sayesinde oy kullanmaya geldi.
10 / 13
Türkiye'nin dört bir yanından ilginç seçim manzaraları
Düzce'de dünya evine giren Melike ve Mahmut Şentürk çifti, gelinlik ve damatlıklarıyla oy kullandıktan sonra düğünlerini yaptı.
11 / 13
Türkiye'nin dört bir yanından ilginç seçim manzaraları
Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı ekipleri, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun oy kullandığı Arjantin İlkokulu'nda kimyasal madde araması yaptı.
12 / 13
Türkiye'nin dört bir yanından ilginç seçim manzaraları
Sinema oyuncusu Fatma Girik (solda), eski futbolcu, sinema yönetmeni, oyuncu, senarist ve yapımcı Memduh Ün ile oyunu Muğla'nın Bodrum ilçesinde kullandı.
13 / 13
Türkiye'nin dört bir yanından ilginç seçim manzaraları
Bodrum'da oy kullanacak mahalle sakinleri Türkkuyusu Mahallesi muhtarı Bahattin Aşkın'a çantadan bebek arabasına hatta köpeğe kadar çok sayıda eşya emanet etti.
{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS