Yüz hatlarınızı belirginleştirmek için ipuçları

Daha belirgin yüz hatlarının sırrını merak mı ediyorsunuz? İşte yüz hatlarınızı istediğiniz şekilde belirginleştirmenin püf noktaları…Gözlerin dikkatini çeken çene
Ufak hamlelerle harika bir çene görünüme sahip olabilirsiniz. Elmacık kemiklerinizde kullanmış olduğunuz kapatıcı veya fondöteni çene kemiğinizin arkasına doğru ve altına doğru uygulayabilirsiniz. Buradaki ince nokta çok yaymamaya ve cildiniz ile karışmamasına dikkat etmektir.
Elmacı kemiklerini öne çıkarın
Çıkıntılı ve belirgin elmacık kemiklere ulaşmak için yüz hatlarını kontörlemek en popüler yöntemlerden biri. Ancak cildinizden iki ton koyu fondöten ya da kapatıcı ile çok ciddi bir fark yaratmanız mümkün. Dalgalanmış pembelik doğal olmayan görünümü uzaklaştırmakla beraber çok daha doğal ve belirgin bir görünüm sağlar.
Dolgun dudaklar için:
Dudakları da belirginleştirmek mümkündür. Alt dudağınızın yarım santimetre kadar altına süreceğiniz kahverengi kalemle dudaklarınıza dolgun bir görünüm verebilirsiniz. Ancak bu uygulamada abartıya kaçmamalı ve makyajınızla uyumlu olmasına dikkat ediniz.
Gözaltı torbaları için:
Gözaltı torbalarına son! Koyu bir gölgenin dudaklarınızı kalınlaştırması gibi açık bir gölge de gözaltı torbalarınızı azaltacaktır. Buradaki ince nokta, cildinizden daha açık tonda bir kapatıcıyı gözünüzün iç köşesinden dış köşeye doğru ve burnunuzun altına doğru sürünüz. Üçgen şeklinde olmalı ve elmacık kemiği dışına taşmamalıdır.
Zarafet dolu burna kavuşun
Tüm ünlüler bu yöntemden faydalanıyor. Kontör kalemi ya da kahverengi söz kalemi ile burnunuzun her iki yanına da gözlerden burun deliklerine kadar çizgi çekin. Akabinde bunu teninize yedirin böylece normal cilt tonunuzdan birazcık daha koyu bir göle oluşturmalı. Bu çizgileri ne kadar yakın tutarsanız o kadar ince görünüme sahip olursunuz.
{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS