CNN TÜRK’e yeni Genel Müdür: Erdoğan Aktaş

CNN TÜRK’ün yeni Genel Müdürü deneyimli haberci Erdoğan Aktaş oldu.1967 yılında, İstanbul'da doğdu. İlkokul, ortaokul ve liseyi İstanbul'da okudu. Liseyi bitirir bitirmez çocukluk hayali olan gazeteciliğin peşinden koşmaya başladı. 1984 yılında Güneş Gazetesi'ne girerek muhabirliğe başladı.

Aynı dönemde İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü’nde de üniversite eğitimine başladı. Güneş Gazetesi'nden sonra sırasıyla Gazete Gazetesi, Hürriyet, Sabah ve Milliyet'te polis muhabiri olarak çalıştı.

İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü’nden mezun olan Erdoğan Aktaş, gazeteciliğe 1984 yılında başladı.

1992 yılında Gülbin Aktaş ile evlendi. Bir yıl sonra Star TV'de televizyon haberciliğine başladı. Muhabir olarak sırasıyla Star TV, Show TV ve NTV'de görev aldı.1999-2005 yılları arasında NTV'de Yakın Plan programını hazırlayıp sundu. Bu arada Türkiye'nin ve dünyanın çeşitli bölgelerinde gazeteci olarak gelişmeleri takip etti.

Televizyonculuğa adım attığı Star TV'ye 2005 yılı Mart ayında Genel Yayın Yönetmeni olarak geri döndü. Bu arada "Aşık Olan Terkeder" isimli ilk romanı yayınlandı. Star TV'deki görevini sürdürürken, aynı zamanda Posta Gazetesi'nde günlük köşe yazıları yazdı. 2008 yılında ise Haber Türk TV Genel Yayın Yönetmenliği görevini aldı. 2009 yılı Ağustos ayı itibariyle ATV Haber Genel Yayın Yönetmenliği üstlendi.

ATV Haber Genel Yayın Yönetmenliği görevi sürerken, Turkuvaz Holding bünyesinde yer alan A Haber Kanalı'nı kurup genel müdürlük görevini yürüttü. Bu arada yine A Haber kanalında "Memleket Meselesi" ve "90'a" programlarını hazırlayıp sundu. 2014 yılında Beşiktaş JK Fahri İletişim Komitesi Başkanlığına getirilen Aktaş, 21 Ağustos 2014 tarihinde BJK TV'den ayrıldı.

Deneyimli haberci Erdoğan Aktaş, 1 Ocak 2016 tarihinden itibaren CNN TÜRK Genel Müdürlüğü görevine atandı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
 
LG
MD
SM
XS