Cumhurbaşkanı kızına Adıyamanlı damat

Cumhurbaşkanı kızına Adıyamanlı damat

Honduras Cumhurbaşkanı Porfirio Lobo Sosa'nın kızı Rosa Elena Lobo Juarez, Adıyamanlı Talha Özger ile İstanbul'da dünyaevine girdi.

Büyükçekmece Kaya Ramada Otel'deki düğün törenine, İstanbul Vali Yardımcısı Kazım Tekin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşcu ve çok sayıda davetli katıldı.Honduras Cumhurbaşkanı Sosa'nın kızı Rosa, salona babasının kolunda geldi. Rosa, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın kıydığı nikahta Türkçe "evet" deyince, salondan büyük alkış aldı.Rosa Elena Lobo Juarez ile Talha Özger'in nikah şahitlerinden biri de Aziz Babuşcu oldu.İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş, tüm çocuklarının nikahını kendisinin kıydığını belirterek, "Bu evlilik, gelinin Cumhurbaşkanı'nın kızı olması itibariyle daha farklı bir anlam taşıyor" dedi.Bu evliliğin, iki ülkenin yakınlaşmasına katkıda bulunacağını vurgulayan Topbaş, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın üç çocuk tavsiyesini hatırlattı.


Topbaş, daha sonra evlilik cüzdanını geline vermesi için Cumhurbaşkanı Sosa'ya takdim etti.Honduras Cumhurbaşkanı Sosa da bu evliliğin iki ülkeyi yakınlaştırdığı gibi Honduras ve İstanbul'u da birbirine yakınlaştırdığına inandığını belirterek, "Kızımın güvenli ellerde olduğuna yürekten inanıyorum" dedi.
Konuşurken duygulanan gelinin annesi Fatima Sosa ise kızını misafirperver bir ülkeye gelin gönderdiğini bildiğini söyledi.


Cumhurbaşkanı Sosa, alkışlar eşliğinde evlilik cüzdanını kızına verdi.Nikahın ardından baba-kız bir süre dans etti. Düğünde damadın yakınları, Adıyaman yöresine ait ezgiler eşliğinde halay çekti.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS