Son Dakika

Kalp atışlarını izliyorlar

Kalp atışlarını izliyorlar

Kalp atışlarını izliyorlar

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mustafa Ünal, dünyanın ilk rahim nakli yapılan hastası Derya Sert'in gebeliğinin 6. haftasında olduğunu ve bebeğin kalp atışlarını izlediklerini açıkladı.

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mustafa Ünal açıklamasında, "Dünyanın ilk rahim nakli yapılan hastası Derya Sert'in önceki açıklamamızda erken gebelik bulgularının olumlu olduğu belirtilmişti. Bugün (29 Nisan 2013) itibariyle Derya Sert'in 6 haftalık gebeliği mevcuttur ve embriyonun (bebek) kalp atışları izlenmektedir. Dünyada ilk kez gerçekleşen bu gebelik için çok önemli bir aşama olduğunu mutlulukla belirtmek isteriz" ifadelerine yer verdi.

Tarihte bir ilk

AÜ Rektörü Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe ise yaptığı açıklamada, "Dert Sert'in hamilelik durumu son derece iyi gidiyor. Her şey yolunda giderse, bu güzel bebeği Türk milleti adına sevme fırsatı bulacağız. 29 nisan itibari ile hekimlerimizin yaptığı çalışmalar bizi çok mutlu etti. Bebeğin kalp atışlarını görüntü ile izleme fırsatını bulduk. Ekibimizi ve bizleri, üniversitemizi, tarihte bir ilk olarak bu vaka başarıya ulaşacaktır düşüncesini sevkettiği için mutluyuz. Bundan sonraki süreç içerisinde de Derya Sert'in hamilelik süreci yolunda gider,. pher şey iyi seyreder veinşallah mutlu sona ulaşırız diye umut ediyoruz" diye konuştu.