3 milyon TL'nin sahibi Sayısal Loto 12 Ağustos sonuçlarının açıklanmasının ardından ortaya çıktı

  1. Güncel
3 milyon TL'nin sahibi Sayısal Loto 12 Ağustos sonuçlarının açıklanmasının ardından ortaya çıktı
3 milyon TL'nin sahibi Sayısal Loto 12 Ağustos sonuçlarının açıklanmasının ardından ortaya çıktı

Sayısal Loto'nun sonuçları 12 Ağustos 2017 tarihinde gerçekleştirilen son çekilişin ardından açıklanırken talihli kişi İzmir'in Karaburun İlçesi'nden çıktı. Geçtiğimiz hafta ilk deviri gerçekleşen şans oyununda şanslı kişinin belirlenmesi için küredeki topların seçilmesini bekleyen şans oyunları meraklıları sonuçları 21:30'da öğrendi. Peki, hafta sonu yapılan çekilişte hangi rakamlar elde edildi?

Sayısal Loto sonuçları bu hafta 3 milyon 382 bin TL'lik büyük ikramiyenin tek kişiye isabet ettiğini ortaya koyarken şanslı bilet İzmir'in Karaburun İlçesi'nden oynandı. Öte yandan kuruma ait diğer bir şans oyunu olan Süper Loto'da devir sayısı beşinci haftaya ulaşırken ikramiye tutarı da 10 milyon TL'ye dayandı. İşte, Milli Piyango yetkilileri tarafından gerçekleştirilen çekilişte elde edilen rakamların tamamı...

SAYISAL LOTO 12 AĞUSTOS 2017 SONUÇLARI: 3, 10, 8, 18, 45, 48


1 milyon 819 bin TL KDV kamuya aktarılacak

Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, bu haftaki çekilişte 5 bilen 129 kişi 5 bin 675 lira 65'er kuruş, 4 bilen 7 bin 225 kişi 76'şar lira, 3 bilen 134 bin 85 kişi 11 lira 60'ar kuruş ikramiye kazandı.

Büyük ikramiyeyi kazanan talihlinin kuponunu, İzmir'in Karaburun ilçesinden yatırdığı belirtildi.

Çekilişte 6 milyon 218 bin 811 lira 60 kuruş ikramiye dağıtıldı.

Hasılattan kamuya KDV olarak 1 milyon 819 bin 762 lira 25 kuruş, şans oyunları vergisi olarak da 1 milyon 16 bin 719 lira 23 kuruş aktarılacak.

MİLLİ PİYANGO ÇEKİLİŞ SAATİ SABİT

Kurumda görevli heyetin düzenleyeceği çekiliş bu akşam saat 21:15’te başlayacak ve MPİ’nin internet adresi olan “mpi.gov.tr” üzerinden canlı olarak izlenebilecek. 21:20’de belli olacak olan rakamların ardından 21:30’da büyük ikramiyeyi kazanan il ve ilçe açıklanacak.

LOTO ÇEKİLİŞİNDE KİMLER İKRAMİYE ALABİLİR?

Küre içine atılan 49 numaradan belirlenecek 6 şanslı rakam içerisinde 3 ve üzeri bilenler ikramiye almaya hak kazanacaklar. İkramiye sonuçlarına göre 3 ve 4 bilenler tutarlarını bayilerden, 5 bilenler bayilerden ve yetkili şubelerden 6 bilenler ise Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü’nden kazandıkları tutarı temin edebilecek. Sonuçların açıklanmasının ardından altı rakamı da doğru tahmin eden kişi çıkmaması halinde büyük ikramiye için belirlenen tutar bir sonraki haftanın tutarına eklenecek. Her haftanın çekilişi ve ikramiyesi ile ilgili detaylı bilgiler ise kurumdaki görevliler tarafından çekilişin hemen öncesinde şans oyunları meraklılarına duyurulacak.


Kurum tarafından yapılan ikramiye tutarlarının ödenmesi ile ilgili açıklama ise şöyle; İkramiyelerin ödenmesinde yetkileri dahilinde olması koşuluyla bayiler ve İdarece belirlenen Şubeler yükümlüdür.

İkramiyelerin, bayiler ve Şubelerce ödenme süreleri idarece belirlenir. İkramiyeler, çekiliş tarihinden itibaren 1 yıl geçtikten sonra zaman aşımına uğrar.

Sistem tarafından kabul edilmeyen sahte, tahrif edilmiş, yırtılmış, zaman aşımına uğramış, iptal edilmiş biletlere ikramiye ödenmez. Bir bilete ikramiye ödenebilmesi için en az çekilen sayılar, barkot, bilet güvenlik numarası ve arka yüzündeki bilet seri numarasının açık şekilde okunması gerekir.

 

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS