Galaxy S5'e Android 5.0 Lollipop güncellemesi geldi

Galaxy S5'e Android 5.0 Lollipop güncellemesi geldi

Samsung, alışılmadık biçimde hızlı davranarak Galaxy S5'e beklediği güncellemeyi sundu!

Samsung şaşırtıcı derecede hızlı davranarak Android 5.0 Lollipop güncellemesini Galaxy S5'e (SM-G900F) sunmaya başladı. Böylece firma, Android Lollipop'un 4 Kasım'da AOSP'ye sunulmasından sadece 31 gün sonra amiral gemisi telefonunu güncellemiş oldu.


Yeni yazılımın şu an sadece Polonya'da sunulduğu söyleniyor, ancak önümüzdeki günlerde diğer Avrupa ülkeleri ve Türkiye'de de kullanıma hazır olmasını bekleyebiliriz. Android 5.0 Lollipop birçok yenilikle birlikte geliyor ve bu yeniliklerden en önemlisi, yeni Material Design tasarım anlayışı. Samsung, arayüzü kişiselleştirse de artık firmanın yazılımları da Material Design görünümüne sahip. Lollipop'la birlikte Samsung, Galaxy S2'den beri kullandığı mavi temadan vazgeçip yeni beyaz arka plana geçiş yapıyor.


KitKat'ta olmayıp Lollipop'la yapabileceğiniz 16 şey


Android 5.0'da kilit ekranı uyarıları, akıllı kilit gibi başka birçok yenilik de var. Samsung'un yeni pano aracı ise ekran görüntülerinizin ve kopyaladığınız metinlerin geçmişini saklıyor. Güncelleme, Galaxy S5'in parmak izi sürücülerini güncellediğinden, telefonun parmak izi tarama isabetinde artış gözleniyor.


İlk testler, Android 5.0'ın Galaxy S5'i hızlandırdığını söylüyor. Bunun ana nedeni, Lollipop'un yeni ART runtime'ını kullanması olabilir.


Güncellemenin Galaxy S5'iniz için hazır olup olmadığını, Ayarlar > Sistem > Cihaz Hakkında > Yazılım güncellemeleri > Güncelle yolunu izleyerek kontrol edebilirsiniz. 


Google'ın Android 5.0'ı Lollipop resmen duyuruldu 


Hiç gitmediğiniz yerler 3: Ghent

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS