Kayıp uçak yere mi indi?

 Kayıp uçak yere mi indi?

İngiliz basını iki gündür kayıp Malezya uçağının ıssız bir yerde yere inmiş veya yere çakılmış olabileceği ihtimalı üzerinde duruyor.

Uçağı araştırma  ekipleri Okyanus'ta denizaltı çalışmalarından da  bir sonuç alamayınca, önce İngiliz televizyonları kayıp uçağın enkazının karada olabileceği teorisini işlemeye başladılar.

Daily Express gazetesi bu teoriyi “Kayıp uçak: yere mi indi?" manşetiyle gündeme getirdi. Araştırmacıların şimdi MH370'in ücra bir yerde inmiş veya parçalanmış olabileceği ihtimali üzerinde durduklarını yazan gazete,uçağın kaybolmasındaki belirsizliğin uçak sanayisinin en büyük esrarı olduğunu vurguladı. Bu son gelişmenin  kayıp 239 yolcunun ailelerinin acısını arttırdığı kaydedildi. Kayıp Boeing 777 ile ilgili en ufak bir ipucu bulunamaması  üzerine araştırmacıların sıfırdan işe başlayacakları bildirildi.

Araştırmaların içindeki bir kaynak “Uçağın başka bir yere  inmiş olması imkansız birşey değil çünkü MH370'in enkazına ait olabilecek bir parça bulamadık" diye konuştu. Kaynak , 8 Mart'ta Kuala Lumpur'dan Pekin'e giderken kaybolan uçağın yanlış yerde aranmış olabileceğine de dikkat çekti. Yapılan hesaplar üzerine uçak Hint Okyanusu'nda arandı. Uçağın kaybolmasından altı hafta sonra 10 askeri uçak ve 11 gemi Perth'in 1,000 mil kuzeybatısında saptadıkları bazı sinyalleri değerlendirerek kara kutuya ulaşmaya çalıştılar ama sonuç alamadılar.

Bluefin-21 adlı insansız bir denizaltı güney Hint Okyanusu'nun dibinin yüzde 80'ini taradı. Araştırmacıların önümüzdeki  birkaç günde bir ize rastlamazlarsa  arama yerlerini değiştirecekleri anlaşıldı.

Bu arada kaynaklar bir ülkenin bu uçağı saklama ihtimalinin "saçma" olduğunu belirttiler.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS