ABD'de polise silahlı saldırı: 2 polis öldürüldü

ABD'de polise silahlı saldırı: 2 polis öldürüldü

Amerikada siyahların polis tarafından öldürülmesi ve aklanmaları vakaları sonrası polise yönelik saldırı haberi geldi. Newyork'ta iki polis memuru devriye görevindeyken uğradıkları silahlı saldırıda öldü.

ABD'nin New York kentinde polis aracına düzenlenen saldırıda ağır yaralanan 2 polisin hayatını kaybettiği belirtilirken, saldıranın intihar ettiği ifade edildi.

New York'un Brooklyn ilçesinde New York Polis Teşkilatı'na (NYPD) bağlı polis aracına düzenlenen saldırıda ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan 2 polisin hayatını kaybettiği açıklandı.


Erkekler susuyor onlar dolandırıyor!

NYPD tarafından yapılan açıklamada, Brookyln'in Bedford-Stuyvesant bölgesinde Myrtle ve Tompkins Caddesi'nin kesiştiği yerde devriye gezen polis aracını yaylım ateşine tutarak aracın içindeki polislerin ölümüne neden olan saldırganın ise polis kurşunuyla değil, metro istasyonunda kendini vurduğu kaydedildi.


İntikam saldırısı mı?


Saldırganın siyah oldugu belirtildi ve kimliği de İsmail Brinsley olarak açıklandı.


İşte Maraş Katliamı'nın fotoğrafları

Saldırganın sosyal paylaşım sitesi instagramda paylastıgı son mesajında 'onlar bizden can aldı biz de onlardan iki can alalım' dediği ortaya çıktı.

Bu nedenle polislere yonelik saldırının Amerika'da polisler tarafindan oldurulan iki siyah vatandaş Michael Brown ve Eric Garner'in intikamlarını almak amaçlı bir saldırı olabileceği yorumları yapılıyor.


Kilosu 5 bin TL

ABD'de, siyahi şüphelilerin ölümüne neden olan polisler hakkında yasal işlem yapılmaması nedeniyle protesto gösterileri düzenleyen Ulusal Hareket Ağı'nın başkanı ünlü yurttaşlık hakları savunucusu rahip Al Sharpton, olayın ardından polise karşı şiddeti kınayan bir mesaj yayımladı.

New York'ta polise yönelik silahlı saldırı en son Aralık 2011'de meydana gelmişti.


Saldırganın siyah oldugu belirtildi ve kimliği de İsmail Brinsley olarak açıklandı.

Saldırganın sosyal paylaşım sitesi instagramda paylastıgı son mesajında 'onlar bizden can aldı biz de onlardan iki can alalım' dediği ortaya çıktı

Bu nedenle polislere yonelik saldırının Amerika'da polisler tarafindan oldurulan iki siyah vatandaş Michael Brown ve Eric Garner'in intikamlarını almak amaçlı bir saldırı olabileceği yorumları yapılıyor

Olayla ilgili inceleme devam ediyor.


Rıza Çalımbay isyan etti: Artık yeter!


 


Obama polisin öldürülmesini kınadı

ABD Başkanı Barack Obama, New York'ta polis aracına düzenlenen saldırıda iki polisin öldürülmesini kınadı.

Obama, yaptığı yazılı açıklamada, "New York'ta dün iki polisin öldürülmesini kayıtsız şartsız kınıyorum. Bu iki cesur adam bu gece sevdiklerinin yanına evlerine dönemeyecek ve bunun hiçbir haklı gerekçesi yok" ifadesini kullandı.

Başkan Obama, açıklamasında şunları kaydetti: "Toplumlarımıza hizmet eden ve onları koruyan polis memurları her bir gün bizim için kendi güvenliklerini riske atıyorlar ve her bir gün bizim saygımızı ve minnettarlığımızı hakediyorlar. Bu gece insanlara, şiddeti ve zarar verici sözleri reddedip, iyileştirici sözlere yönelmeye, hayatını kaybedenlerin dostları ve aileleri için dua etmeye, sabırlı diyalog içerisine girmeye ve onlara sempati göstermeye çağırıyorum."

New York'un Brooklyn ilçesinde dün New York PolisTeşkilatı'na (NYPD) bağlı polis aracına düzenlenen saldırıda iki polis ağır yaralı olarak kaldırıldıkları hastanede hayatını kaybetmiş, saldırganın ise daha sonra intihar ettiği bildirilmişti.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS