Arap Birliği'nden İsrail'e "ihlal"eleştirisi

Arap Birliği'nden İsrail'e "ihlal"eleştirisi

Arap Birliği'nden, İsrail'e eleştiri geldi. Birlik, ocak ayından bu yana Yahudi yerleşimciler tarafından Filistinlilere yönelik gerçekleştirilen ihlallerin 11 bini aştığını bildirdi.

Arap Birliği'nden yapılan yazılı açıklamada, "Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa'ya yönelik ihlalleri, özellikle de bir grup yerleşimcinin Mescid-i Aksa'da İsrail bayrağını kaldırmasından beri daha önce benzeri yaşanmamış şekilde arttı. Bu durum tüm bölgeyi altına alacak bir felakete yol açabilir" uyarısında bulunuldu.


Yahudi yerleşimcilerin ihlallerinin kınandığı açıklamada, "İsrail, yerleşimcilerin Mescid-i Aksa, Kudüs ve Batı Şeria'nın diğer kentlerine ihlalleri gerçekleştirmeye devam etmesi için finans desteği sağlıyor. Dolayısıyla Yahudi yerleşimcilerin işlediği suçların sorumlusu İsrail yönetimidir" ifadeleri kullanıldı.


Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi, BM Genel Sekreteri Ban Ki-Mun ve Cenevre ile BM anlaşmalarını imzalayan ülkelere "müdahale etme çağrısı" yapılan açıklamada, "insanlığın şu yüce değerlerinin korunması için toplu sorumluluklar vardır" denildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS