Başbakanlık Müşaviri'nin tekmesi dünya medyasında!

Başbakanlık Müşaviri'nin tekmesi dünya medyasında!

Dünya medyası Soma'daki faciayla ilgili gelişmeleri bugün Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın müşaviri Yusuf Yerkel'in Soma'da yere düşen bir göstericiyi tekmelerken çekilen fotoğrafları üzerinden manşetlerine taşıdı.

Soma faciasıyla ilgili haberleri üçüncü günde de manşetlerden gören gazete ve televizyonlar adeta söz birliği etmişçesine olayı "Başbakanlık müşavirinin protestocuyu tekmelemesi Türkiye'de öfkeye yol açtı" başlığıyla gördü.

BBC:
Milli felaketler, bir liderin iktidardaki geleceğini değiştirebilecek kalıcı sonuçlar yaratabiliyor. Bill Clinton'ın 1995 Oklahoma patlamasını ele alış şekli onun prestijini artırdı. Çin Başbakanı Wen Jiabao'nun 2008'deki Sichuan depremini yönetme şekli popülerliğini artırdı. Bunların tam tersine olarak Recep Tayyip Erdoğan öfkeli ve yaslı bir toplumun ruh halini anlayamadı. Erdoğan'ın yardımcısı da bir protestocuyu tekmelediği sırada çekilen görüntülerle manşetlere çıktı.

DAILY MAIL:
Türkiye'deki maden faciasından sonra bir yandan kitleler halinde cenazeler kalkarken, Başbakan'ın yardımcısının yaslı bir göstericiyi tekmelemesi öfkeye yol açtı.

THE GUARDIAN:

Türkiye'de maden faciası: Başbakan'ın müşaviri protestocuyu tekmeledi. Olay Recep Tayyip Erdoğan'ın, ülkenin en büyük maden kazasının yaşandığı yeri ziyaretinde kalabalıklar.

DAILY TELEGRAPH:
Başbakan'ın müşaviri maden kasabasında bir göstericiyi böyle tekmeledi. Başbakanın bir yardımcısının yaslı bir madenci yakınını tekmelemesinden sonra Erdoğan protestocuların hedefi haline geldi.

CNN:
Başbakanın yardımcısının bir protestocuyu tekmeleme görüntüleri maden faciasına bir de öfkeyi ekledi.

NEW YORK POST:
Başbakanın müşavirinin yere düşen göstericiyi tekmelediğini gösteren bu şok edici fotoğraflar kesinlikle hükümete yönelik öfkeyi tırmandıracak.

HUFFINGTON POST:
Başbakanın müşavirinin bir göstericiyi tekmelediğini gösteren görüntüler internette hızla yayılıyor.

CBS NEWS:
Türkiye'de birçok kişi maden sahiplerinin hükümetle yakın ilişkileri olduğunu ve dolayısıyla güvenlik standartları konusunda gevşek davrandığını düşünüyor. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday olması beklenen Tayyip Erdoğan'ın bir yardımcısının bir protestocuyu tekmelediği an böyle görüntülendi.

TIMES OF INDIA:
282 madencinin hayatını kaybettiği Soma'da Başbakanın yardımcısının protestocuyu tekmelediğini gösteren şok edici görüntüler ortaya çıktı.

GULF NEWS:
Başbakanlık müşaviri Yusuf Yerkel'in iki polis tarafından yere düşürülen bir protestocuyu tekmelediği an kameralar tarafından böyle görüntülendi.

EL ARABIYA:
Erdoğan'ın müşaviri protestocuyu tekmelerken Türkiye öfkeli. Türkiye Başbakanı Tayyip Erdoğan'ın müşavirinin bir protestocuyu tekmeleme görüntüleri Türkiye'de öfkeye yol açtı.

HAARETZ:
Başbakan Erdoğan'ın müşavirinin 282 madencinin öldüğü Soma'da bir protestocuyu tekmelerken çekilen görüntüleri Türkiye'yi ayağa kaldırdı.

YEDIOT AHRONOT:
Kameraya yakalanan tekme görüntüleri Twitter ve YouTube gibi sosyal paylaşım sitelerinde binlerce defa lanetlendi.

GÜNEY AMERİKA VE İSPANYOL BASINI

Güney Amerika ve İspanya basını Yerkel'in görüntülerine geniş yer ayırırken, "Maden trajedisi Erdoğan hükümetinin imajını sarsıyor", "Eylemci tekmeleyen başbakan danışmanına büyük öfke" başlıklarını kullandı.

Haber yer veren basın kuruluşları ve kullandıkları başlıklar şöyle:

İnfobae (Arjantin): "Türk hükümeti böyle baskı uyguluyor: Erdoğan rejiminin bir müşaviri protestocu bir madenciyi böyle tekmeledi"

ABC (İspanya): "Maden trajedisi Erdoğan hükümetinin imajını sarsıyor"

El Tiempo (Kolombiya): "Maden faciası için yapılan yürüyüş isyana dönüşüyor"

La Tercera (Şili): "Protestocuyu tekmeleyen Erdoğan'ın müşavirine Türkiye'de büyük öfke"

Clarin (Arjantin): "Eylemciyi tekmeleyen başbakan danışmanına büyük öfke"

Globo (Brezilya): "Türk başbakanının danışmanı, madende bir protestocuyu dövdü"

Jornal İ (Portekiz): "Erdoğan'ın danışmanı ölü madencinin protestocu yakınını darp etti"

Correodobrasil (Brezilya): "Başbakan danışmanının bir eylemciyi darp etmesi Türkiye'de öfkeyi büyüttü"

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS