Başpiskopos yıllarca çocukları istismar etmiş

Başpiskopos yıllarca çocukları istismar etmiş

Dominik Cumhuriyeti Katolik Başpiskoposu Josef Wesolowski'nin, yıllarca çocuklara cinsel istismarda bulunduğu öne sürüldü.

Alman Focus dergisinin bir haberine göre, çocukların fakirliklerinden yararlanan Başpiskopos, sara hastası bir çocuğa cinsel istismar karşılığında ilaç parası ödedi.


San Domingo'da sahilde bir rezidansta oturan Başpiskopos'u ada halkı 'İtalyan' diye adlandırırken, o kendini 'Josie' olarak tanıtmış ve kurbanlarını ayakkabı boyacısı gençler arasından seçmiş.


Önce ayakkabılarını boyatan 'Josie', gençlere çırılçıplak yüzmeleri karşılığı 10 dolar veriyordu.


Gençler yüzerken kendi kendini tatmin eden Başpiskopos, bazen daha fazla ödeyip, daha fazlasını istiyordu.


Vatikan'ın Dominik Cumhuriyeti Temsilcisi ve diplomat kabul edilen Başpiskopos Wesolowski, 2008- 2013 yılları arasında en az 7 çocuğa kiliseye ait mekanlarda tecavüz etti.


Vatikan, olayın ortaya çıkması ile merkeze aldığı 66 yaşındaki Başpiskopos Josef Wesolowski'yi görevden alıp, 2014 Haziran'ında tüm unvanlarını iptal etti.


Hakkındaki dava süren eski Başpiskopos'u karar çıktığında 12 yıla kadar hapis ve 200 bin dolara kadar para cezası bekliyor. Eski Başpiskopos'a kendi ülkesi olan Polonya'da da dava açılırken, Vatikan iadesini kesinlikle reddediyor.


Dünyayı şok eden 16 fotoğraf...


Selfie çekerken denize düştü

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS