Danimarkalı belediye başkanına mobilya tepkisi

Danimarkalı belediye başkanına mobilya tepkisi

Danimarka'nın başkenti Kopenhag'ın Teknik ve Çevreden sorumlu Belediye Başkanı Birlik Partili Morten Kabell, ofisi için 121 bin 752 kron (48 bin TL) harcama yapınca tepkileri üzerine çekti.

Danimarka medyası, eski başkan Ayfer Baykal'ın bu kadar para harcamadığına ve lükse düşkün olmadığına dikkat çekerek, Morten Kabell'in paraları kendi cebinden ödemesi gerektiğini yazdı.
Morten Kabell'in satın aldığı lüks mobilyalar arasında Bruun Rasmussen adlı müzayededen 49 bin krona satın aldığı dolap ve kitap kasası, Hans Eames'ın deseni 14 bin 996 krona satın aldığı sandalye bulunduğu belirtildi.


Başkan Kabell'in halkın ödediği vergilerle ofisini özel desinatör yapımı sandalye ve mobilya ile döşemesi büyük tepki çekti. B.T Gazetesi ele geçirdiği bilgiler doğrultusunda geniş yer verdiği haberinde "Kabell 2014 yılında belediye başkanlığı görevini ve ofisini Ayfer Baykal'dan devir aldıktan sonra pahalı desinatör mobilyaları ile ofisini döşedi" cümlesine yer verdi.


Banknotlarımız böyle olsaydı... 


Makam aracı yerine bisiklet


Haberde, bisiklet hastası Morten Kabel'in makam aracını satarak yerine bisiklet satın aldığına dikkat çekilerek, harcanan paralar ile yaşlıların birçok ihtiyaçlarının karşılanabileceği belirtildi.
Roskilde Üniversitesinden Prof. Bent Greve, "Tabi ki bir belediye başkanının ofisindeki mobilyanın uzun süre dayanan mobilya olması gerekir ama pahalı ve özel desen mobilya olması şart değil. Üstelik bunu solcu ve halktan yana olan bir partinin politikacısının yapması şaşırtıcı. Bu parayı cebinden geri ödemeli" dedi.


Tasarım harikası evler!


Evinizi güzelleştirecek harika fikirler


Morten Kabel eleştiriler üzerine yaptığı açıklamada "Ofisim çok büyüktü ve az mobilya vardı. Ayrıca ofisimin iyi temsil edilmesini istemiştim" dedi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS