Dış basın: "Erdoğan zaferini ilan etti"

Dış basın: "Erdoğan zaferini ilan etti"

Dış basın: "Erdoğan zaferini ilan etti"

Türkiye'de bugün yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimlerini dünya basını da yakından takip etti. Birçok basın-yayın kuruluşu Başbakan ve Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan'ın erken zaferini ilan ettiğini aktardı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

WALL STREET JOURNAL:
Amerika'da yayınlanan Wall Street Journal gazetesi, şimdiye kadar açılan sandıklarda oyların yüzde 50'den fazlasını alan Erdoğan'ın zaferini ilan ederek gücünü pekiştireceğinin olası olduğunu yazdı.

Gazete Erdoğan'ın yerel siyasette düşük bir profili olan diplomat Ekmeleddin İhsanoğlu ile Kürt nüfusunun umudu genç siyasetçi Selahattin Demirtaş'a karşı yarıştığını ifade ederek 60 yaşındaki Erdoğan'ın kamu oyunu bölmesine karşın Türkiye'nin bugüne kadar gelen en popüler politikacısı olduğunu yazdı.

Dış basın Türkiye'deki seçimleri FOTOĞRAFLARLA böyle gördü

FINANCIAL TIMES:
İngiliz Financal Times gazetesi, Başbakan Erdoğan'ın bugün yapılan ilk cumhurbaşkanlığı seçimlerinde önde gittiğine vurgu yaparak ilk sonuçlara göre Erdoğan'ın yarışı önde götürdüğü ve oyların yüzde 50'sinden fazlasına sahip olarak ikinci tura kalmasına gerek olmayacağını yazdı.
Seçimlerin ülke için potansiyel bir dönüm noktası olarak görüldüğü yorumunu yapan gazete, Ortadoğu ve Avrupa'nın ortasında kalan Türkiye'nin Amerika ve Avrupa Birliği ilişkilerinin soğuk olduğunu yazdı.

Halk "Erdoğan" dedi!

WASHINGTON POST:
Amerikan Washington Post gazetesi de henü resmi olmayan sonuçlara göre Başbakan Tayyip Erdoğan'ın ülkenin ilk doğrudan yapılan cumhurbaşkanlığı seçimlerinde önde olduğunu belirterek Erdoğan'ın Türkiye'nin güçlü lideri olarak yerini sağlamlaştırdığını yazdı.

Gazete, Türkiye'deki haber ajanslarına dayanarak açılan oyların yarısından fazlasını alan Erdoğan'ın karşısındaki rakibi İhsanoğlu'nun yüzde 35, Selahattin Demirtaş'ın ise yüzde 8 oranında oya sahip olduğunu aktardı.

"Ekmekçi'ye vereceğim" dedi, sandık görevlisi "Erdoğan"ı gösterdi

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

DEUTSCHE WELLE
Alman yayın kuruluşu Deutsche Welle ise oylarının neredeyse tamamının açıldığı Türkiye'deki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Erdoğan'ın lider gittiğini belirtti.

Yayın kuruluşu, 60 yaşındaki Başbakan Erdoğan'ın oyların yüzde 53'ünden fazlasını alarak beş yıllık cumhurbaşkanlığı koltuğuna oturmasının büyük olası olduğunu aktardı.

Spiegel Online: "Türkiye güçlü adam için karar verdi"

BBC: "Erdoğan, Türkiye'nin cumhurbaşkanlığını kazandı"

Bild gazetesi: "Türkiye'de cumhurbaşkanlığını favori isim kazandı"

Corriere della Sera gazetesi: "Türkiye'de değişen bir şey yok, Erdoğan seçimi kazanıyor"

BALKAN MEDYASI

Türkiye'deki cumhurbaşkanı seçimini ve resmi olmayan seçim sonuçlarını Balkan medyası yakından takip etti.

Seçim sonuçları, Anadolu Ajansının (AA) BHS yayını ile bölgedeki medya kuruluşlarına ulaştırılırken, başta Bosna Hersek olmak üzere tüm Balkan ülkelerinin önemli yayın organları, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın zaferinin manşetlerinden duyurdu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

İL İL CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN