El Kaide: IŞİD'in kafa kesmesi barbarca

El Kaide: IŞİD'in kafa kesmesi barbarca

El Kaide'nin Yemen kanadının üst düzey komutanlarından Ali el-Ansi, IŞİD'in kafa kesme eylemlerini "barbarca bir propaganda" olarak niteledi. Ansi'nin yorumu radikal islami örgüt sempatizanları arasından şaşkınlıkla karşılandı.

Terör örgütü El Kaide'nin Yemen kanadından ilginç bir açıklama geldi. Örgütün bölgedeki üst düzey komutanlarından Ali el-Ansi sosyal medyada kendine ait bir hesaptan bazı gazetecilerin sorularını yanıtladığı bir video yayınladı. Ansi söz konusu videoda IŞİD'in kafa kesmeleriyle ilgili gelen bir soruya ilginç bir yanıt verdi. 


Bir gazetecinin kendisine sorduğu "El Kaide kafa keserek infazlar gerçekleştirerek IŞİD'in taktiklerini mi taklit ediyor?" şeklindeki soruya "Bu tür eylemleri İslam'ın adını kullanarak videoya çekmek ve yaymak büyük bir hatadır. Nedenleri ne olursa olsun bu asla kabul edilemez ve barbarca bir eylemdir" cevabını verdi. 


Ansi'nin bu cevabı büyük şaşkınlık yarattı. Öyle ki El Kaide geçtiğimiz hafta içinde bir ABD vatandaşı olan foto muhabir Luke Sommers'i öldrmekle tehdit etmiş pazar günü ise ABD başarısız bir operasyon düzenleyerek Sommers ile birlikte diğer bir tutsak olan Pierre Korkie'nin ölümüne neden olmuştu.


Rusya hakkında bilmediğiniz 29 gerçek


Yakılacak fotoğraflar!


Sakıncalı bulunan 100 reklam!

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS