İngiltere'den "PKK" açıklaması

İngiltere'den "PKK" açıklaması

İngiltere Dışişleri Bakanı Philip Hammond, PKK'nın terör saldırılarına Türkiye'nin orantılı karşılık verme hakkını tanıdıklarını ifade etti.

Mevkidaşı Mevlüt Çavuşoğlu'nu arayan İngiliz bakan, "Kürt barış sürecinin yeniden rayına oturması için" İngiltere'nin devam eden desteğinin de altını çizdi.


Silopi'de mayınlı tuzak: 4 polis şehit


Times, IŞİD ve PKK operasyonlarını değerlendirdi


Başbakan Davutoğlu'ndan siyasi liderlere ortak tavır çağrısı


İngiltere Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Bakan Çavuşoğlu'nu arayan Philip Hammond, IŞİD de dahil olmak üzere terörle mücadelede işbirliği konusunu görüştü. IŞİD'le mücadeleyle ilgili son gelişmelerin ardından yapılan telefon görüşmesinin içeriği hakkında bilgi veren Hammond, "Türkiye'nin IŞİD'e karşı son hareketi ve Türk hava üslerinin daha fazla kullanılmasının bölgedeki IŞİD tehdidine karşı koalisyon çabalarını güçlendireceğini konuştuk. Türkiye'nin de dahil olduğu Küresel Koalisyon, IŞİD'i mağlup etmeye kararlıdır. Bu savaş, zaman ve sabır gerektiren fakat kazanmamız gereken bir mücadeledir." ifadelerini kullandı.


Türkiye'nin son dönemde pkk'nın terör eylemlerinden de mağdur olduğunu belirten İngiltere Dışişleri Bakanı Hammond, "Çok sayıda can kaybı sebebiyle taziye dileklerimi ilettim. İngiltere, terörün her türlüsünü kınıyor ve Türk hükümetinin orantılı şekilde karşılık verme hakkını tanıyoruz. Ayrıca, İngiltere'nin, Kürt barış sürecinin yeniden rayına oturması için devam eden desteğinin de altını çizdim." açıklamasını yaptı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS