Karakolda baltayla öldürdü!

Karakolda baltayla öldürdü!

Pakistan'da polis memuru, gözaltındaki şüpheliyi baltayla öldürdü.

Ülkenin kuzey doğusundaki Pencap eyaletinde yer alan Gujrat kentine bağlı Madina'dan polis yetkilisi Ali Riza, gazetecilere yaptığı açıklamada, SaitTufail Haydar adlı kırk yaşlarındaki şüphelinin, pazartesi günü iki kişiyi yaraladığı için gözaltına alındığını ve sorgulanmak üzere karakola getirildiğini söyledi.


Riza, "Şüpheli Sait Tufail Haydar, müfettiş Faraz Navid tarafından sorgulandı. Sorgu sırasında sürekli müfettişe bağıran ve Hz. Muhammet ile ona inananlara hakaret eden şüpheli, akli dengesi yerinde değilmiş gibiydi. Hakaretlere dayanamayan Navid, hapishanedeki baltayla mahkumu öldürdü" dedi. Riza, Navid'in olayın ardından gözaltına alındığını belirtti.


Pencap'ın Kot Radha Kishan bölgesinde hafta başında da Hristiyan bir çift, Kur'an-ı Kerim'in sayfalarını yaktıkları iddiasıyla linç edilmişti. Eyalet başkenti Lahor'a 60 kilometre uzaklıktaki Kot Radha Kishan'da öldürülen dört aylık hamile kadın ile eşinin cesedi, daha sonra çalıştıkları tuğla ocağında yakılmıştı. Büyük tepki çeken olayın ardından 42 kişi gözaltına alınmış, Başbakan Navaz Şerif, faillerin asla affedilmeyeceğini açıklamıştı.


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS