Teneffüste 72 milyon dolar kazandı!

Teneffüste 72 milyon dolar kazandı!

New York Queens'ten 17 yaşındaki genç Wall Street'te hisse senedi alıp satarak milyonlarca dolar kazandı.

New York Magazine'in haberine göre Mohammed Islam adındaki gençle Wall Street borsasında hisse senedi alım satımı yaparak 72 milyon dolar kazandı.


Kazandığı parayla kendisine lüks bir BMW alan liseli milyonerin henüz ehliyeti bile yok. Liseli milyoner Manhattan'da bir apartman dairesi kiraladı fakat Güney Asya'nın Bengal bölgesinden gelen ailesini ise burada yaşamasına müsaade etmedi.


Sosyal medyanın 'zalımları'


Stuyvesant Lisesi'nde okurken boş zamanlarında ve teneffüslerde borsada hisse senedi alım satımı yapan 17 yaşındaki genç para hakkındaki düşüncelerini röportajda şöyle açıkladı:


“Para….Eğer para akışı olmazsa, yenilik olmaz, ilerleme olmaz, üretim olmaz, yatırım olmaz, büyüme olmaz ve nihayetinde iş de olmaz."


Hüseyin Gülerce serbest bırakıldı


400 dolarlık havyar yiyor


17 yaşındaki liseli Islam ayrıca dokuz yaşından beri borsaya ilgi duyuyor ve arkadaşlarıyla lüks yerlerde eğlenmeyi seviyor.


Ehliyet alacak olanlara 29 Mayıs 2015 uyarısı


Arkadaşlarıyla partilerde çekilen fotoğraflarını sosyal medya hesabından “Çok para az problem" yazarak paylaşan, Islam  borsadaki arkadaş grubuyla ünlü restoranlarda 400 dolarlık havyar yiyor ve taze sıkılmış elma suyu içiyor.


Dünyanın farklı bölgelerinden hayvanlara yapılan 18 yasal işkence


Islam ayrıca verdiği röportajda kendisine ilham veren kişinin Forbes Dergisi'nin dünyanın en zenginleri sıralamasında 108 sırada yer alan milyarder Paul Tudor Jones olduğunu da söylüyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS