Akbank, State Bank of India ile işbirliği anlaşması imzaladı

Akbank, State Bank of India ile işbirliği anlaşması imzaladı

Akbank ile State Bank of India, iki ülke arasında son yıllarda ivme kazanan dış ticaret ve yatırımlara destek olmak amacıyla İstanbul'da işbirliği anlaşması imzaladı.

Akbank ile State Bank of India arasındaki anlaşma, yatırım bankacılığından varlık yönetimine, risk paylaşımından büyük altyapı projelerine kadar birçok alanda iki banka arasında işbirliği öngörüyor.


Son yıllarda büyük Hintli firmaların Türkiye'ye olan ilgisinin arttığına işaret eden Akbank Hazine ve Uluslararası Bankacılık'tan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Kerim Rota, "Önümüzdeki dönemde, özellikle altyapı, enerji, otomotiv, bilgi teknolojileri, madencilik ve ilaç sektörlerine yatırımların devam etmesi bekleniyor. Bu yatırımların ülkemize çekilerek finansmanının sağlanması ve yatırım yapacak şirketlere ihtiyaç duyacakları bankacılık hizmetinin verilmesinde, işbirliği anlaşması yaptığımız State Bank of India'nın önemli bir rolü olacak. Bunun yanısıra, çok büyük bir iç pazara ve dinamik bir ekonomiye  sahip Hindistan'a yatırım yapacak Türk firmalarına yine State Bank of India ile yaratacağımız sinerji ile  destek olmak istiyoruz."“Anlaşma dış ticaretin artmasına destek olacak”


State Bank of India Mewana Bölge Başkanı Ramana Rao ise, Akbank ile işbirliği anlaşması imzalamaktan büyük mutluluk duyduklarını, imzalanan anlaşmanın her iki banka ve iki ülke arasındaki yatırımların ve dış ticaretin artmasına destek olacağını söyledi. 


Hindistan'ın en büyük bankası State Bank of India, 442 milyar dolar büyüklüğündeki aktifleri, 16 bin 333  şubesi, 213 bin çalışanı ve 36 ülkedeki 192 ofisi ile global ölçekli bir banka olarak yurtdışına açılan Hintli şirketlere verdiği destek ile biliniyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS