Çevre denetiminde yeni döneme geçiliyor

Çevre denetiminde yeni döneme geçiliyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, çevre denetimlerinin etkin ve verimli izlenmesi amacıyla e-denetim uygulamasını hayata geçirecek.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre, Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce'nin talimatıyla hayata geçirilecek e-denetim uygulaması, Avrupa'da ilk olacak.

Uygulamayla, denetim tutanağı sahada online tutulacak. Bir tesise idari yaptırım uygulanırsa sistem üzerinde değişiklik yapma imkanı bulunmayacak.

Bu sayede, yaptırımdan geriye dönüş mümkün olmayacak.

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü denetçisi sahada e-denetim sistemiyle tutanak tuttuğunda ya da idari yaptırım kararı verdiğinde, Bakanlığın merkezdeki birimleri bunları görebilecek. Böylece denetimlerin takibi merkezden anında yapılabilecek.

Bakanlık, tutulacak kayıtlar ve denetimlerin istatiksel değerlendirmelerini sistem üzerinden detaylı yapabilecek. Doğru istatistiklerin elde edilmesiyle, denetimlerin daha planlı yapılması sağlanacak.

Sistem, ayrıca uzun süreli dava süreçlerinin takibini ve vatandaş şikayetlerinin değerlendirilmesini kolaylaştıracak. E-denetim, sonraki aşamada Maliye Bakanlığı sistemine entegre edilerek, idari para cezalarının ödenip ödenmediği de takip edilebilecek.

2015 model motosikletler görücüye çıktı

Yılbaşı ikramiyesiyle nereden kaç ev alınır?

Bankalar 'yeni yıl kredisi' için yarışıyor

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS