Memur-Sen 762 bin 650 üye ile zirvede

Memur-Sen 762 bin 650 üye ile zirvede
AA

Memur-Sen, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının, Türkiye'de 1 milyon 589 bin 964 memurun sendikaya üye olduğunu açıkladığını, resmi sonuçlara göre Memur-Sen'in 762 bin 650 üye sayısı ile zirvede yer aldığını bildirdi.

Memur-Sen'den yapılan açıklamada, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının, 2014 Temmuz ayı istatistikleri uyarınca, Türkiye'deki toplam 2 milyon 270 bin 558 memurdan, 1 milyon 589 bin 964'ünün sendikaya üyeliğinin bulunduğu, en çok üyeye sahip sendikanın ise Memur-Sen Konfederasyonu olduğu kaydedildi.

Resmi Gazete'de bugün yer alan tebliğe göre, Memur-Sen'in 762 bin 650 üyesi bulunduğu belirtilen açıklamada, Memur Sen'e bağlı sendikaların, 11 hizmet kolunun 11'inde yetkili sendika olduğu ifade edildi.

Sendikalaşma oranının, geçen yıla göre artış göstererek yüzde 70 olarak gerçekleştiği kaydedilen açıklamada, "Memur-Sen bu rakamlar ile ulaşılması zor bir rekora imza attı.

Geçen yıl verilerine göre Memur-Sen'in üye sayısında 54 bin 998 artış oldu. Memur-Sen bu rakamlar ile en yakın rakiplerine fark atarak, kendi rekorunu egale etti" değerlendirmesinde bulunuldu.

"Daha çok çalışacağız"

Rakamları değerlendiren Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, şu görüşleri dile getirdi:

"Büyük Memur-Sen ailesi olarak, zirveye çıkmak kadar zirvede kalmanın da zor olduğunun bilincindeyiz. Bu anlayışla, daha çok çalışarak kamu görevlileri ve milletimiz için yeni kazanımlar üretmeye ve üye sayımızı milyonlarla ifade edilen rakamlara çıkarmaya gayret göstereceğiz."

Gündoğdu, Memur-Sen ve bağlı sendikaların rakiplerine fark attığını, hatta bazı hizmet kollarında rakiplerini ikiye, üçe katladığını belirtti.

Ahmet Gündoğdu, "Bu başarının arkasında, kamu görevlilerine yeni kazanımlar üretme, millet iradesine sahip çıkma, mazlumun çığlıklarını karşılıksız bırakmama, insanlık ve medeniyet değerleriyle bütünleşme ve teşkilatlarımızın yoğun çalışması var" ifadesini kullandı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS