Ro-Ro Sabancı'nın oluyor

Ro-Ro Sabancı'nın oluyor

Özel sermaye şirketi Actera Grup ve Şevket Sabancı'nın kurduğu Esas Holding, U.N. Ro-Ro İşletmeleri'nin sahibi KKR ile işletmenin satışı için anlaşma imzaladı.

Actera Grup'tan yapılan açıklamaya göre, Actera Grup ve Esas Holding, özel sermaye şirketi KKR ile U.N. Ro-Ro'nun satın alınmasıyla ilgili anlaşmaya vardı.

Taraflar arasında 1 Ağustos'ta imzalanan satış anlaşmayla ilgili şartlar açıklanmadı.

U.N. Ro-Ro, 1994 yılında uluslararası nakliye firmaları tarafından kuruldu.

Aralık 2007'den bu yana uluslararası bir yatırım fon şirketi olan KKR yönetimi altındaki şirket, 2008 yılından beri 5 gemi yatırımı gerçekleştirdi.

Sadece gemi için 6 yıllık süreçte 260 milyon euro yatırım yapan U.N. Ro-Ro, 322 bin araç kapasiteli 12 modern Ro-Ro gemisine sahip. 4 Ro-Ro hattı ile 100 bin gidiş, 100 bin geliş olmak üzere yılda 200 bin aracın Ro-Ro ile taşınmasını sağlayan firma, İstanbul Pendik, Tekirdağ ve Mersin'den, İtalya'daki Trieste Limanı'na, Pendik'den Fransa'daki Toulon limanına düzenli Ro-Ro seferleri gerçekleştiriyor.

U.N. Ro-Ro, 2013 yılında, 1994 yılından beri kullandığı İtalya'nın Trieste Limanı'ndaki Samer Seaport Terminali'nin yüzde 60'nı satın aldı. Trieste terminaline önümüzdeki 3 yıl içinde 10 ila 15 milyon euro arasında yatırım yapılması planlanıyor.

National Geographic Traveler en iyi kareyi seçti

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS