Hava Durumu (16-02-2015)

Hava Durumu (16-02-2015)

Şubat ayı içerisindeki ikinci soğuk hava dalgası kapıda. İç Ege, İç Anadolu, Karadeniz'in batısı ve Doğu Anadolu haftanın ilk gününde kar şeklinde yağış almaya başlar. Marmara ve Karadeniz'in tamamı ise salı ve çarşamba günü kar yağışlı soğuk hava dalgasının etkisine girecek.

Marmara Bölgesi kar almadan önce yarın ıslanacak, sıcaklıklar 7-8 derece olur. salı ve çarşamba günü ise bölgeyi kar yağışı etkisi altına alacak ve sıcaklıkların hafta ortasına kadar 5-6 derece birden düşerek maksimum 4, mininum 0 olması bekleniyor.


Ege Bölgesi'sinin çok fazla kar alması beklenmiyor. Önümüzdeki 3 günlük dönemde yalnızca Kütahya ve Afyon dolayları pazartesi ve çarşamba günü kar alabilir. Onun dışında diğer merkezlerin parçalı, parçalı çok bulutlu olması bekleniyor. Sıcaklıklar yarın yalnızca Muğla ve İzmir'de 10 derece ve üzerinde. Kütahya ve Afyon'da ise kar yağışının da etkisiyle sıcaklıklar hafta ortasına kadar -3/-4 derecelere kadar düşebilir.


Akdeniz Bölgesinde yalnızca Isparta kar görür, gündüz sıcaklığı eksilere düşmez ama gece sıcaklıklar -10 dereceye kadar inebilir dikkat diyoruz. Diğer illerde ise yarın sağanak yağış etkili olacak. Salı günü yağış biraz kesse de çarşamba günü aynı şekilde tekrar bölgeyi etkisi altına alacak. Sıcaklıklar ise önümüzdeki 3 günlük dönemde yavaş yavaş düşerek çarşamba günü 10-11 derece ölçülür.


İç Anadolu Bölgesi haftanın ilk üç günü de kar yağışlı. Sıcaklıklar yarın sıfırın üzerinde ama 5 dereceyi görmez. Salı gününden itibaren ise eksili değerlere düşmesi bekleniyor. Gece sıcaklıkları ise -11 derecelere kadar iner.


Kış boyunca doğru düzgün kar almayan doğu Karadeniz bu soğuk hava dalgasında kar alacak. Yarın bölge geneli yağışlı, salı günü Bolu-Samsun-Trabzon dolayları kar alır, çarşamba günü ise Bolu hariç tüm bölgenin kar yağışlı olması bekleniyor. Sıcaklıklar önüzmüdeki 3 günlük dönemde kademe kademe düşerek çarşamba günü yer yer sıfırın altına düşer. En yüksek sıcaklığın ise 3 derece olması bekleniyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS