“Catrospektif” için geri sayım başladı

“Catrospektif” için geri sayım başladı

Sanatçı Feridun Oral'ın “Catrospektif” adlı resim ve heykel sergisi, 18 Aralık - 10 Ocak tarihleri arasında Galeri Selvin'de sanatseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.

Hayatımızın içinde pervasızca kuyruk sallayarak dolaşır kediler. Bir kedinin aklından geçenleri okumak, biraz dikkat ve zaman ister. İşte bu kedili zaman diliminde olup bitenlerin izdüşümü, "Catrospektif" bir serginin habercisidir aslında.


Roman Havası’na Dur! dediler 


Feridun Oral kimdir? 


Feridun Oral, 1961 yılında Kırıkkale`de doğdu. 1985 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi`nden mezun olan sanatçının resim ve illüstrasyonları 1986 yılından bu yana yurtiçi ve yurt dışındaki bir çok sergi ve bienallerde sergilendi.


1993 yılında Unesco tarafından Tokyo`da düzenlenen Noma-Concour yarışmasında yazıp resimlediği "Ormandaki Ses" adlı kitabıyla Runners-Up ödülü, 2001 yılında da Avrupalı illüstratörler Bienali`nde "Düş Kedileri" adlı çalışmasıyla onur ödülü olan sanatçının yazıp resimlediği çocuk kitapları yurtiçi ve yurtdışında çeşitli yayınevleri tarafından yayınlandı.


Resimlerindeki ironik dünyasını seramik tasarımlarına da aktaran Feridun Oral çalışmalarını İstanbul`daki atölyesinde sürdürüyor.


18 Aralık - 10 Ocak tarihleri arasında Feridun Oral'ın “Catrospektif” isimli sergisini Galeri Selvin’de görebilirsiniz.


Galeri Selvin Pazar günleri hariç 11:00 – 19:00 saatleri arasında açık.


GALERİ SELVİN 


Arnavutköy Dere Sok.


No:3


Arnavutköy


Beşiktaş İstanbul


Tel: 212.263 74 81


selvincg@gmail.com  


www.galeriselvin.com

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS