Yapı Kredi Yayınlarından iki yeni kitap geliyor

Yapı Kredi Yayınlarından iki yeni kitap geliyor

Yapı Kredi Yayınları’ndan çıkan David Mark’ın "Kış Karanlığı" ve Cynan Jones'un "Uzun Kuraklık - Kazı" kitapları raflarda yerini alıyor. David Mark’ın Kış Karanlığı kitabı, güçlü karakter çizimi ve sevimli kahramanıyla, nefes nefese okunan, kurgusu sağlam, çok şey vaat eden bir ilk roman. Britanyalı yazar Cynan Jones’un iki kısa romanı ise, Yapı Kredi Yayınları’nda bir araya geliyor.

Kış Karanlığı


Yapı Kredi Yayınları’ndan çıkan David Mark’ın Kış Karanlığı kitabı, güçlü karakter çizimi ve sevimli kahramanıyla, nefes nefese okunan, kurgusu sağlam, çok şey vaat eden bir ilk roman. İngilizce aslından Türkçeye çevirisini Özlem Yüksel yaptı. Yapı Kredi Yayınlarından çıkacak olan 250 sayfa kitabın fiyatı ise 20 TL. Kitabın konusu şöyle; İngiltere’nin Hull şehri art arda gelen ölüm haberleriyle çalkalanmaktadır. Yıllar önce herkesin öldüğü bir deniz kazasından sağ kurtulan tek kişi, yine bir gemide hayatını kaybeder. Sonra, Afrika’daki bir katliamdan sağ kurtulup İngiltere’de evlat edinilen bir kız öldürülür. Bunları başka saldırılar, ölümler izler...


Şehrin emniyet teşkilatının en yetenekli polislerinden olmasına rağmen işini göze batmayacak şekilde bir kenarda sürdürmek zorunda kalan Aector McAvoy, ilk bakışta birbiriyle ilgisiz görünen bu ölümler arasında bağlantılar keşfetmeye başlar. Bundan sonra, katil ya da katillerin bir sonraki adımını tahmin etmeye ve cinayetlerin arkasındaki nedeni öğrenmeye çalışırken, hem kendi teşkilatı içindeki rekabetin kurbanı olmaktan kaçınmak hem de olası tehlikelere karşı ailesini korumak zorundadır.


Daily Mail:


“Sıkı bir kurguya sahip, zekice yazılmış, alışılmadık ve başarılı bir ilk roman.” dedi.


Uzun Kuraklık/Kazı


Son yıllarda Britanya’dan çıkan heyecan verici edebiyatçılardan biri olan Galli yazar Cynan Jones’un iki kısa romanı, Yapı Kredi Yayınları’ndan çıkan Uzun Kuraklık -  Kazı’da bir araya geliyor. "Uzun Kuraklık - Kazı"yı Türkçe'ye Kıvanç Güney çevirdi. Yapı Kredi Yayınlarının çıkardığı 173 sayfa olan kitabın fiyatı 15 TL.Uzun Kuraklık, çiftçilikle geçinen bir ailenin ineğinin kaybolmasıyla tetiklenen ve bir güne sığan olayları her bir aile üyesinin gözünden sunuyor; sonunda da doğumdan ölüme, büyümekten yaşlanmaya birçok konuya değinerek bütün bir hayatı kapsayacak kadar genişliyor. Kazı’da ise karısının ölümüyle yüzleşmeye çalışan bir çiftçi ile köpeklerle dövüştürmek için porsuk avcılığı yapan eski bir mahkumun birbirine paralel ilerleyen hayatları, yalnızlık, ölüm, şiddet ve erkeklik üzerine sarsıcı bir öyküye dönüşüyor.


Galler kırsalının sisli, kasvetli atmosferine gömülmüş, hem insanların hem de hayvanların hayatlarına aynı dikkatle eğilen iki unutulmaz roman.


Le Monde
"Uzun Kuraklık altürt edici güzellikte... Trajik ve parlak bir roman." dedi.


New York Times:


"Kazı, şiddet, kayıp duygusu ve kapanda kısılı kalmanın çeşitleri hakkında... Yükte hafif, pahada ağır bir roman." dedi.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS