Madonna'dan memleketi Detroit'e yardım

Madonna'dan memleketi Detroit'e yardım
AP

ABD'li pop yıldızı Madonna, memleketi Detroit'teki kuruluşlara maddi yardımda bulundu.

Madonna'nın basın sözcüsü Liz Rosenberg, yaptığı açıklamada, kısa bir süre önce Detroit'e yaptığı ziyaretten etkilenen ünlü sanatçının, şehirde yeni bir gençlik boks merkezinin inşası, öğrencilerin akıllı telefon ve benzeri cihazlarla diğer okul gereksinimlerinin karşılanması için bağışta bulunduğunu söyledi.

Açıklamada, Madonna'nın üç Detroitli kuruluşa yaptığı bağışların, şarkıcının büyüdüğü şehre yapacağı yardımların ilk aşaması olduğunu belirtildi.

Rock and Roll onur listesinin üyelerinden olan Madonna, sayısız öğrenciye ücretsiz boks seansları ve eğitim danışmanlığı olanağı sunan "Downtown Youth Boxing Gym" merkezi için yeni bir tesisin yapımına maddi destek verecek, "Detroit Achievement Academy" kuruluşuna yeni ekipmanlar, sanat ve müzik gereçleri satın alacak ve evsizlere dağıtılmak üzere giysiler diken evsiz kadınları istihdam eden ve kar amacı gütmeyen "The Empowerment Plan" organizasyonuna yardımda bulunacak.

Madonna, yaptığı yazılı açıklamada, ABD tarihindeki en büyük belediye iflasını yaşayan şehirdeki iyileşme sürecine ilişkin "Detroit'te karşılaştığım ve kendini çocuk ve yetişkinlerin fakirlikten kurtulmasına adamış insanların çabalarından derinden etkilendim. İyileşme sürecinde bulunmam ve çözümün bir parçası olmam gerektiği o kadar açıktı ki. Kalbimin bir parçası her zaman Detroit'te olacak ve onlara borcumu ödediğim için mutluyum" diyerek duygularını dile getirdi.

Açıklamada, Madonna'nın yaptığı bağış miktarı bildirilmedi. Madonna, Detroit ziyaretinin fotoğraflarını haziran ayı başında Instagram'daki hesabında paylaşmıştı. Paylaşılan fotoğrafların birinde pop yıldızı, "The Empowerment Plan" organizasyonunda çalışan kadınlarla görülüyor.

"Material Girl", "Like a Virgin", "Papa Don't Preach" ve "Vogue" gibi hit şarkılarla tanınan 55 yaşındaki sanatçı, Michigan'ın Bay City ve Detroit'in kenar mahallelerinden Rochester Hills'te büyüdü ve 2008 yılında Rock and Roll onur listesine girdi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS