Devlet Tiyatroları 2 oyunla Azerbaycan'da sahne alacak

Devlet Tiyatroları 2 oyunla Azerbaycan'da sahne alacak

Devlet Tiyatrolarının "Nereye" ve "Meraklısı İçin Öyle Bir Hikaye" adlı eserleri, "Türkiye Kültür Haftası" kapsamında Azerbaycan'da sahnelenecek.

DT Genel Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Bakü'de 23-27 Kasım'da düzenlenecek "Türkiye Kültür Haftası" kapsamında, DT'nin iki oyunu, Milli Akademik Dram Tiyatrosu'nda Azerbaycanlı seyircilerin beğenisine sunulacak. Bu kapsamda, Volkan Özgömeç'in yönettiği ve Kamyon kasasında, bilinmezliğe doğru yol alan kaçakların hikayesinin anlatıldığı "Nereye", 26 Kasım'da izlenebilecek.


Murat Çidamlı'nın, Sait Faik Abasıyanık'ın hayatı ve eserlerinden oluşan bir seçkiyle sahneye taşıdığı, müzik, dans ve görsel efektleriyle seyirciyi edebiyatla buluşturan "Meraklısı İçin Öyle Bir Hikaye" ise 27 Kasım'da sahnelenecek.


Öte yandan, Kültür ve Turizm Bakanlığınca düzenlenen Türkiye Kültür Haftası el sanatları, fotoğraf sergileri, film gösterimleri ve konserlerle sanat şölenine dönüşecek. Türk sinemasının ödüllü filmlerinin iki gün boyunca Nizami Kino Merkezi'nde sinemaseverlerin beğenisine sunulacağı etkinliklerde, İstanbul Türk Dünyası Tarihi Müzik Topluluğunun mehter ve sema gösterisi, sanatçı Azerin'in katılımıyla gerçekleşecek.


Etkinlikte, Anadolu insanının el sanatları ürünleri ile "Anadolu'da İnsan ve Yaşam" konulu bir de seçki yer alacak.


Erdal Özyağcılar, 18 yıl aradan sonra tiyatroda


Güneş Batarken Bile Büyük

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS