"Kış Uykusu" 13 Haziran'da sinemalarda!

"Kış Uykusu" 13 Haziran'da sinemalarda!

Nuri Bilge Ceylan'ın, 67. Cannes Film Festivali'nde Altın Palmiye ödülüne layık görülen yeni filmi "Kış Uykusu", 13 Haziran'da sinemalarda gösterime girecek.

Yapımcılığını ZeynoFilm'in üstlendiği, başrollerini Haluk Bilginer, Melisa Sözen ve Demet Akbağ'ın paylaştığı "Kış Uykusu", 39 şehirde, toplam 123 sinemada, yaklaşık 150 salonda gösterime giriyor.


Dünya prömiyerini 67. Cannes Film Festivali'nde yapan, "Kış Uykusu", festivalden dünyanın en prestijli sinema ödüllerinden biri olan Altın Palmiye ile döndü.


FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN...


"Kış Uykusu", festivalde aynı zamanda FIPRESCI Ödülü'ne de layık görüldü.

Film, eski bir tiyatro oyuncusu olan Aydın'ın, Anadolu bozkırlarının ortasında, adeta bir kış uykusuna yatmış gibi görünen ıssız bir mekanda, kendisiyle, hayalleriyle, sevdikleri ve taşrayla kurduğu ve düşe kalka sürdürmeye çalıştığı ilişkilerini konu alıyor.



Karı-koca ve kardeşlik bağları da dahil her türlü insan ilişkisinin, çaresizlik, hayal kırıklığı, önyargılar ve çıkışsızlıkla mühürlenmiş olan o ağır kapısını aralıyor...

Zeynep Özbatur Atakan'a ait ZeynoFilm'in ana yapımcılığında, Türkiye-Fransa-Almanya ortak yapımı olarak gerçekleştirilen "Kış Uykusu"nun Türkiye'deki yatırımcıları arasında Mars Cinema Group da bulunuyor.


Dağıtımcılığını Pinema Filmcilik'in üstlendiği "Kış Uykusu", 13 Haziran 2014 Cuma günü sinemalarda olacak.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS