magazin haberleri

Derya Büyükuncu ödülünü 7 ay önce almış

Derya Büyükuncu ödülünü 7 ay önce almış

2011 yılında düzenlenen Survivor’da birinci olan Derya Büyükuncu’nun, geçtiğimiz günlerde yaptığı "500 bin liralık ödülün yarısını bile alamadım" açıklamasına Acun Medya’dan yalanlama geldi. Yapılan açıklamada, Büyükuncu'nun 7 ay önce parasının tamamını aldığı söylendi.

Acun Medya tarafından 2011 yılında düzenlenen "Survivor Ünlüler-Gönüllüler" yarışmasını kazanarak 500 bin TL’lik para ödülünü kazanan milli yüzücü Derya Büyükuncu, kazandığı para ödülünün yarısını işitme engelli çocuklara bağışlayacağını söylemişti.

Büyükuncu verdiği bağış sözünü tutmadığı haberleri ile ilgili bir gazeteye verdiği röportajda, "Paramı alamadım, tamamını almadan bağış yapamam" demişti. Acun Medya'dan yapılan açıklamada ise Büyükuncu'nun 7 ay önce parasının tamamını aldığı söylendi.

İşte Acun Medya tarafından yapılan o açıklama;

"Show TV, Survivor birincisi Derya Büyükuncu’nun 500,000 TL’lik ödemesini vergi kesintilerini düştükten sonra 450,000 TL olarak ve bundan 7 ay önce, 2013 yılının Eylül ayında tamamlamıştır. Ve Derya Büyükuncu’nun 7 Ay öncesi itibariyle Show TV’den hiç bir alacağı kalmamıştır.

Survivor projesinin başladığı ilk günden beri, ünlü yarışmacılarımız, kazanmaları halinde ödüllerinin yarısını engelli minik kardeşlerimize bağışlayacakları koşulunu kabul ederek yarışmaya katılırlar.

"NİHAT ALTINKAYA SÖZÜNÜ TUTTU"

Örneğin, bir diğer Survivor birincisi Nihat Altınkaya, bu şekilde verdiği sözü ödülünü alır almaz yerine getirmiş, yarışmadan kazandığı miktarın yarısını engelli çocuklarımıza bağışlamıştır.

Derya Büyükuncu ise, ödülünün tamamını aldığı Eylül 2013’ten itibaren geçen 7 ay içinde, ne bu konuda bir girişimde bulunmuş, ne iletişime geçmiş, ne de kendisinden bir haber alınabilmiştir.

Bugün itibarıyle de, Derya Büyükuncu yapması gereken ve üstelik kendisinin de bizzat söz vermiş olduğu bağışı hala yapmamıştır.

Derya Büyükuncu’dan Acun Medya olarak beklentimiz, 7 ay önce aldığı ödül parası ile, aylardır geciktirdiği bu ödemeyi gerçekleştirmesi ve küçük kardeşlerimiz için verdiği bağış sözünü bir an önce yerine getirmesidir."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS