magazin haberleri

Ece Vahapoğlu hastaneye kaldırıldı

Ece Vahapoğlu hastaneye kaldırıldı

Sunucu ve yazar Ece Vahapoğlu bir süredir sportifliği ile gündemde. Everest'tin akabinde 5.895 metrelik Afrika'nın en yüksek dağı olarak bilinen Kilimanjaro'ya tırmanan güzel sunucu Türk bayrağını zirveye yakın bir yükseklikte dalgalandırdıktan sonra fenalık geçirdi.

Türk bayrağı pozundan hemen sonra az oksijenli rakımda fenalaşan Vahapoğlu, kurtarma ekibi tarafından sedye ile 4.750 metreden 3.750 metreye aşağı indirildi. Baş ağrısı, mide bulantısı ve kusma belirtileri gösteren Vahapoğlu, AMS denilen (Acute Mountain Sickness) yüksek rakımda oksijen azlığından dolayı vücudun değişen nefes ve nabza verdiği tepkisel hastalığa yakalandı.

Bir gece dağda daha düşük irtifada uyku tulumunda uyuduktan sonra iyileşen Ece Vahapoğlu, sosyal medyada da ilgiyle takip edilen Afrika serüvenine Kenya'da devam ediyor.


Vahapoğlu, Afrikalı rehberleriyle kilometrelerce yürüdüğü zorlu günler sonucunda, dünyanın tek başına yükselen en büyük sönmüş volkanik dağı, bir ucu Tanzanya'da diğeri Kenya'da olan Kilimanjaro Dağı'nın karla kaplı doruğuna çok yaklaştı.

Spora olan merakıyla dikkatleri çeken Ece Vahapoğlu, geçen Kasım ayında dünyanın en yüksek zirvesi olan 8.848 metrelik Everest Dağı'nın 4.000 metresine ulaşıp Türk bayrağı ile poz vermişti.


Rus kız vücuduyla şaşırtıyor!


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS