Prof. Dr. Karatay'dan "men cezası" açıklaması

Prof. Dr. Karatay'dan "men cezası" açıklaması

İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, İstanbul Tabip Odası'nın, kendisine 15 gün süreyle meslekten men cezası verildiği haberini yalanladığını belirtti.

Karatay, Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneğinin internet sitesinde yer alan "Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği'nin İstanbul Tabip Odasına müracaatı sonrasında Prof. Dr. Canan Karatay'ın 15 gün süreyle meslekten men cezası kararına varılmıştır. Detaylar ilerleyen zamanlarda paylaşılacaktır..." duyurusu üzerine açıklama yaptı.


Şehir dışında olduğu için açıklamasını yazılı gerçekleştirdiğini belirten Karatay, şunları kaydetti:
"İstanbul Tabip Odası, bugün bu haberi yalanlamış, kendilerine yaptığı şikayetin henüz karara bağlanmadığını bildirmişlerdir. Ayrıca Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneğinin Kasım 2014 döneminde şahsım adına savcılığa yaptıkları suç duyurusunun takipsizlikle sonuçlandığını da bu vesileyle bildirmek isterim. Şahsımı ve mesleki kariyerimi hedef alarak yapılan, halkı tedirginliğe sürükleyen yalan haberler için avukatım aracılığıyla haberi yapan ve gerçekliğini araştırmadan yayınlayan tüm kurumlar için hukuki ve cezai işlemleri başlatacağım."


Sağlık Bakanlığı Canan Karatay tartışmaları için açıklama yaptı


Ne olmuştu?


Prof.Dr.Canan Karatay’ın gebelikte diabet teşhisi için yapılan OGTT hakkındaki iddiaları hukuka taşınmıştı. Yönetim Kurulu toplantısı yapan Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği (TJOD) Prof.Karatay hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunmuştu. Savcılığa verilen dilekçede Prof.Dr.Canan Karatay’ın yaptığı açıklamalarla halk sağlığını tehlikeye attığı iddiası bulunuyor. Prof. Dr. Canan Karatay “gebelikte yapılan şeker yükleme testi bebeğe zarar verir” açıklamasında bulunmuştu. 


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS