Ergin Ataman özür diledi

Ergin Ataman özür diledi

A Milli Basketbol Takımı ve Galatasaray Liv Hospital Başantrenörü Ergin Ataman, genç oyuncu Göktürk Ural'a attığı tokat nedeniyle kamuoyundan özür diledi.

Ataman, Türkiye Basketbol Federasyonu'nun internet sitesinde yer alan açıklamasında, Türkiye Basketbol Ligi'nde NSK Eskişehir Basket ile oynadıkları maçın devre arasında yaşanan olay nedeniyle üzgün olduğunu belirterek, "Oyuncumu uyarma ve dikkatini toplama amacıyla da olsa, soyunma odasında atmış olduğum tokadın kamuoyunda yarattığı rahatsızlığın farkındayım. Yaşanan bu gelişmelerden olumsuz yönde etkilendim ve çok üzgünüm" ifadelerini kullandı.


Ergin Ataman, 25 yıllık basketbol antrenörlüğünde oyuncularıyla ilişkilerinin hoca öğrenci ilişkisinden ziyade ağabey kardeş seviyesinde olduğunu vurgulayarak, "Bugün Basketbol Milli Takımımız ve NBA'de oynayan onlarca genç oyuncunun yetişmesinde katkı vermiş, Türkiye'deki gençlere, özellikle genç antrenörlere örnek olmuşumdur" değerlendirmesinde bulundu.


Beşiktaş - Liverpool: 6-4 (Maç özeti)


Göktürk Ural'a karşı sergilediği davranışın hata olduğunu anlatan Ataman, şunları kaydetti:


"Zaman zaman dünyada ve ülkemizde de sporda yaşanan bu tarz hareketlerin tasvip edilecek bir yanı olmadığı aşikardır. Ben de bu davranışımın bir hata olduğunun farkındayım. Kesinlikle sporcuma yönelik şiddet veya tartaklama amacı gütmüyordum ancak bu şekilde davranmamam gerekiyordu. Tüm spor kamuoyundan özür diler, şimdiye kadar olduğu gibi aynı istek ve inançla Türk basketbolunun gelişmesi ve yeni gençlerin Türk sporuna ve milli takımlarımıza kazandırılması için daha dikkatli ve duyarlı olarak çalışacağımı ve bu yönde örnek olacağımı belirtirim."


İşte Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri'nde finale kalan en çarpıcı fotoğraflar

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS