Yarış bitmeden formasını çıkardı, diskalifiye edildi

Yarış bitmeden formasını çıkardı, diskalifiye edildi

İsviçre'nin Zürih kentinde düzenlenen 22. Avrupa Atletizm Şampiyonası'nda, erkekler 3000 metre engelli finalinde altın madalya kazanan Fransız atlet Mahiedine Mekhissi Benabbad, yarış bitmeden formasını çıkardığı için diskalifiye edildi.

Letzigrund Stadı'nda yapılan şampiyonanın üçüncü gün akşam seansında, erkekler 3000 metre engelli final yarışında, 8:25.30'luk derecesiyle birinci gelen Fransız Benabbad, yarışın son metrelerinde formasını çıkardığı için Avrupa Atletizm Şampiyonası Komitesi'nin kararıyla diskalifiye edildi.


Diskalifiye kararı sonrasında Fransa delegasyonu, komitenin aldığı karara itiraz etti.


Yarış sona ermeden formasını çıkarak birinciliğini kutlamaya başlayan Benabbad, yarış sonunda bu nedenle sarı kart görmüştü. Fransız atlet, sonrasında stadyumda kutlamalara devam etmiş ve atletin diskalifiye olduğu açıklanmamıştı.


Bu kararın ardından yarışta ikinci gelen Fransız Yoann Kowal 8:26.66'lık derecesiyle altın, üçüncü gelen Polonyalı Krystian Zalewski 8:27.11 ile gümüş, dördüncü gelen İspanyol Angel Mullera ise 8:29.16'lık derecesiyle bronz madalyanın sahibi oldu.


Türk atlet Tarık Langat Akdağ ise 8:33.13'lük derecesiyle dokuzuncu sırada bitirdiği yarışta sekizinciliğe yükselmiş oldu.


Özlem Kaya 3 bin metrede finalde


Bir diskalifiye daha


İsviçre'nin Zürih kentinde düzenlenen 22. Avrupa Atletizm Şampiyonası'nda erkekler 100 metre engelli finalinde üçüncü gelen Fransız atlet Dimitri Bascou, yarış sırasında rakibinin koşu hattına girdiği için diskalifiye oldu.


Bascou, diskalifiye edilince yarışı 13.29'luk derecesiyle 4'üncü bitiren Fransa'dan Pascal Martinot-Lagarde üçüncü sıraya yükselerek bronz madalyanın sahibi oldu.


Erkekler 100 metre engelli yarışında, Rusya'dan Sergey Shubenkov 13.19 derecesiyle altın, Büyük Britanya'dan William Sharman ise 13.27 ile gümüş madalya kazanmıştı.


Letzigrund Stadı'ndaki şampiyonanın üçüncü gününde erkekler 3000 metre engelli finalinde birinci olan Fransız atlet Mahiedine Mekhissi Benabbad, yarış bitmeden formasını çıkardığı için diskalifiye edilmişti.


Hulk bu sefer formasını yırtmadı

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS