40 yaşında gösteren 17 yaşındaki futbolcu!

40 yaşında gösteren 17 yaşındaki futbolcu!

İtalya Futbol Federasyonu (FIGC), Lazio'nun kırklı yaşlarında gösteren genç futbolcusu Joseph Minala'nın yaşıyla ilgili tartışmalara son noktayı koydu.

Futbol Federasyondan yapılan açıklamada, federasyon savcılığının yüzündeki kırışıklıklar nedeniyle olduğundan yaşlı gösteren Minala için hazırlanan soruşturma raporunu incelendiği ve herhangi bir disiplin soruşturmasına gerek görülmediği bildirildi. Açıklamayla Kamerunlu oyuncunun yaşına ilişkin tartışmalara son nokta konuldu.

Zor bir çocukluk dönemi geçirdiği için yüzündeki kırışıklıklar nedeniyle olduğundan yaşlı görünen 17 yaşındaki Minala'nın görüntüleri, sosyal medyada tartışma konusu olmuştu.

Lazio Başkanı Claudio Lotito da "yaşlı" tartışmalarına ilişkin, "Diyorlar ki 40 yaşında gibi? Bana söyleyebilir misiniz, 40 yaşında biri nasıl genç takım ritminde top oynayabilir" açıklamasıyla oyuncusuna sahip çıkmıştı.

DHA'ya konuştu

Serie A ekiplerinden Lazio'nun genç takımında forma giyen ve 42 yaşında olduğu öne sürülen Kamerunlu futbolcu Joseph Minala'nın, 17 yaşında olduğuna hükmedildi.

DHA'ya özel açıklama yapan Minala, "Beni kıskandıkları için bu iftirayı attılar" dedi.

Yoksullukla boğuşan ailesine maddi katkıda bulunabilmek amacıyla futbol kariyerine başlayabilmek için yaşını 17'ye küçülttüğü iddiaları İtalyan kamuoyunda günlerce tartışılan Minala hakkında son karar verildi. İtalya Futbol Federasyonu (FIGC), oyuncu hakkında açtığı sahtecilik soruşturmasını arşive kaldırdı. Savcıların olayı incelemesi sonucu soruşturma dosyasının kapatıldığı belirtilirken, Minala'nın 17 yaşında olması konusunda hiçbir şüphe kalmadığı açıklandı.

"BENİ LAZIO'DAN KOPARMAYI BAŞARAMADILAR"

Futbol hayatını İtalya'da sürdürmesinin önünde engel kalmayan Minala, Roma'da katıldığı bir etkinlikte Doğan Haber Ajansı'nın (DHA) sorularını yanıtladı.

Yaşı ile ilgili tartışmalara anlam veremediğini dile getiren Minala, "Gerçekte olmayan bir şey için yorum bile yapılması çok zor. Bu iddialara gerekçe bile bulamıyorum" dedi.

İtalya'nın, kendi hikayesini çok iyi bildiğini belirten Minala, "Bunlar hep, beni Lazio'dan koparmayı hedefleyen kıskanç insanların iftirası, ancak bunu başaramadılar. Ben sadece iyi bir oyuncu olmayı düşünüyorum ve bunun için çalışıyorum" diye sözlerini sürdürdü.

"DROGBA'NIN GİDİŞİ TÜRK FUTBOLU İÇİN BİR KAYIPTIR"

Türk futbolunu da yakından takip ettiğini ve çok beğendiğini ifade eden Minala, bu ülkede başarılı bulduğu Galatasaray'ı desteklediğini söyledi. Minala, "Şimdi takımdan ayrılmış olsa da Drogba ile Emannuel Eboue'yi çok beğeniyorum. Drogba'nın bu takımdan gitmiş olması gerçekten Türk futbolu için bir kayıptır" diye düşüncelerini ifade etti.

Galatasaray'ın Şampiyonlar Ligi'nden elenmiş olmasına da değinen Minala, "Galatasaray iyi bir takım, ancak o ligde ondan daha güçlüleri de vardı. Buna rağmen iyi mücadele verdi" diye sözlerini sürdürdü.

TÜRKİYE'DE OYNAMAK İSTER Mİ?

Gelecekte Türkiye'den bir teklif gelirse buna nasıl yaklaşacağı sorulan Minala, "Futbolda hiçbir şeyi önceden tahmin edemezsiniz. Lazio'da çok mutluyum, ancak ileride ne olur bilemem" diye karşılık verdi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS