Barcelona operasyonunun ardında Derin Devlet mi var?

Barcelona operasyonunun ardında Derin Devlet mi var?

Barcelona Kulübü Başkanı Josep Maria Bartomeu, Brezilyalı futbolcu Neymar'ın transferinde vergi kaçırıldığı iddialarıyla ilgili İspanya'da yürütülen soruşturmada sanık olarak mahkemeye çağrılmasına ilişkin, "Barcelona'nın bazı eylemlere katılması, devletin bazı güçlerinin hoşuna gitmedi. Hem sportif hem de siyasi fatura kesilmeye çalışılıyor" dedi.

Katalan televizyonu 8'de konuk olduğu bir programda soruları yanıtlayan Bartomeu, "Bu olayda bazıları kırmızı çizgiyi geçti. 'Artık yeter' demeliyiz. Uzun zamandır bu hoş olmayan durumla uğraşıyoruz. Çok fazla şey var ve artık bunları durdurmak lazım. Barcelona suçlu değil, kötü hiçbir şey yapmadı. Sadece Neymar gibi bir futbolcuyu transfer etti ve her şeyi bu ateşledi" ifadesini kullandı.


Prestijli bir avukatlık bürosunun danışmanlığında bu işleri yürüttüklerini ve kağıt üzerindeki kurallar neyse Neymar'ın transferini öyle gerçekleştirdiklerini dile getiren Bartomeu, "Bu transferi bugün yapsak yine aynı yolu izleriz" değerlendirmesinde bulundu.


İtalya Kupası: Roma - Fiorentina: 0-2


Bartemou, Barcelona Kulübü'ne karşı başlatılan hukuki sürecin arkasında Katalonya'daki bağımsızlık yanlısı girişimlerden rahatsız olan İspanyol devleti olduğunu savundu.


Nou Camp Stadı'nda "Bağımsızlık konseri" verilmesini, Katalonya'nın bağımsızlığı için yapılan eylemlerden biri olan "Katalan yolu"nun Nou Camp'tan da geçmesini örnek gösteren Bartomeu, "Barcelona'nın bazı eylemlere katılması, devletin bazı güçlerinin hoşuna gitmedi. Barcelona'ya saldırılıyor. Hem sportif hem de siyasi fatura kesilmeye çalışıldığını görüyorum" dedi.


Bartomeu, Neymar'ın transferinin bazı kesimlerin hoşuna gitmediğini öne sürerek, direkt olmasa da Real Madrid Kulübü'ne de imalı sözler sarf etti.


Kötü performans gösteren hakeme 6 ay men cezası!


Barcelona Kulübü Başkanı, "Bir kulüpten konuşmak istemiyorum ama Neymar'ın babasının söyledikleri doğru. Neymar iki teklif almıştı. Madrid'inki bizimkinden daha fazlaydı. Neymar Barcelona'yı seçti ve bu kesinlikle hoşlarına gitmedi" ifadesini kullandı.


Bartomeu, Barcelona Kulübü üyelerine ve taraftarlara hitaben ise "Sanık olmam bana daha fazla enerji ve güç veriyor. Ayrıca rahat olabilirsiniz. Bu yıl takımda kazanma heyecanı ve arzusu var" diye konuştu.


Neymar olayında 13 Şubat'ta mahkemeye giderek hakim Pablo Ruz'a ifade verecek Bartomeu, bu yaz yapılacak ve kendisinin de aday olacağı kulüp başkanlığı seçimlerinin söz konusu hukuki süreçten etkilenmeyeceğini de sözlerine ekledi.


Gezi Parkı'nda çadır yakan zabıtalar için karar verildi

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS