Beşiktaş "Çarşı"yı sildi!

Beşiktaş "Çarşı"yı sildi!

Gezi Parkı eylemlerinde öne çıkan tavrı nedeniyle Başbakan Erdoğan'ın sert eleştirilerine maruz kalan Çarşı Grubu'na Kartal Yuvası'ndan darbe... "Çarşı" logolu ürünler artık Kartal Yuvası'nda satılmayacak.

Konuyla ilgili açıklama yapan Çarşı Grubu'nun önde gelen isimleri, "Artık kendi ürünlerimizi basacağız" derken, Beşiktaş yönetimi ise konuyla ilgili konuşmaktan kaçındı.

Gazeteport'tan Hasan Çetinkaya'nın haberine göre; 7 kişinin öldüğü Gezi Parkı eylemlerinde ön sıralarda yer alan Beşiktaş Çarşı Grubu'na ait "Çarşı" logolu ürünlerin satışı bitirildi.

Beşiktaş ürünlerinin satıldığı Kartal Yuvası'nda artık bu ürünlere ulaşmak imkansız.

"Çarşı" logolu ürünlerin satışının durdurulması, Çarşı Grubu ile Beşiktaş yönetimi arasındaki "Gezi" krizinden kaynaklı olduğu ileri sürülüyor.

"Kendi ürünlerimizi kendimiz satarız"

Çarşı ürünlerinin satışının durdurulma kararını değerlendiren Çarşı Grubu'nun önde gelen isimleri, "Daha önce Kartal Yuvası'nda bizim ürünlerimizin satılmasının durdurulmasını istemiştik. Bundan sonra kendi ürünlerimizi kendimiz satacağız" ifadelerini kullandı.

Beşiktaş yönetiminden yanıt yok

Konuyla ilgili soruları yanıtsız bırakan Beşiktaş yönetimi yetkilileri ise sessiz kalmayı tercih etti.

Tehdit ve gözaltı

Gezi eylemlerindeki tavrından dolayı Çarşı Grubu, Başbakan Erdoğan 'ın hedefi olmuştu. Gezi eylemlerinden sonra Çarşı Grubu'nun önemli isimlerinin evleri polisler tarafından basılmış, üyeler gözaltına alınmıştı.

Başbakan Erdoğan'ın Beşiktaş'ın yenilenen stat inşaatını durdurma tehdidinde bulunduğu ileri sürülmüştü. Ses kaydını yalanlamayan Başkan Fikret Orman ise "Biz bu stadı yapmak için her şeye göğüs gerdik. Ne zorluklar çektiğimi de herkes görsün. Her şeye rağmen ben bu stadı bitireceğim" demişti.

Kayıtlarda, Başbakan Erdoğan'ın, Başkan Fikret Orman'dan Çarşı grubunu eleştirmesi istediği de ileri sürülmüştü.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS