Fenerbahçe'den kulüplere çağrı

Fenerbahçe'den kulüplere çağrı

Fenerbahçe, Mehmet Topal ve Uygar Mert Zeybek'in bulunduğu araca yapılan saldırı ile ilgili bir açıklama yaptı.

İşte o açıklama:


"Öncelikle Fenerbahçe'ye yönelik silahlı ve silahsız bütün saldırıları şiddetle kınıyoruz. ‘Bu kurşun Türk futboluna sıkılmıştır’ söylemlerinden bıktık artık. İcraat bekliyoruz.


Suçluların bulunmasını istiyoruz. Geçen sezon sonunda yapılanların, bu sezonun başında yine kendini göstermesini tesadüf saymıyoruz.


Mermili ve mermisiz bütün saldırılar, ‘Fenerbahçe'nin kalbine sıkılmıştır’ diyoruz. Bu saldırının insan canına yönelik olduğunu beyan ediyor, Mehmet Topal'ın saldırıdan hemen sonra yanındaki genç futbolcumuz Uygar Mert Zeybek'in canına, kendi canından önce gösterdiği saygıyı, futbol dünyasının her kesiminin göstermesini diliyoruz.


Ozan Tufan transferinin perde arkası


O yüzden Fenerbahçe amblemini iyi okusunlar. O amblemin içinde erdem, asalet, cesaret; sportmenlik ve insanlık cümlesiyle mevcuttur. O amblemin temsil ettiği değerleri bir kurşunla öldürmeye teşebbüs etmek; zavallılıktır.


Bu kalleş saldırıya diğer kulüpleri de duyarlı olmaya davet ediyor, bütün futbol takımlarının ligin ilk haftasındaki maçlara 5 dakika geç başlamalarını talep ediyoruz.


Protestolar hak ettiği zaman hayata geçirilmelidir. Çünkü suskunluk kalleşliğe prim verdikçe saldırıların önü ve arkası kesilmeyecektir.


Fenerbahçe'nin bu saldırı karşısında ayağa kalkmasına gerek yok. Bu kulüp tarihi boyunca zaten ayakta. Ama mermili ve mermisiz saldırılarla bu kulübü yıkacağını zannedenler ortaya çıkarılmalı. İnsanın kanına dokunan bu!


Saygılarımızla,


Fenerbahçe Futbol Vakfı"

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS