"Milli maç dışında İstiklal Marşı okunmasın"

"Milli maç dışında İstiklal Marşı okunmasın"

Futbol karşılaşmalarında "İstiklal Marşının" yuhalanması ve protesto edilmesi olaylarına Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav, farklı yaklaşım tarzı gösterdi. Cavcav: "İstiklal Marşımız Milli müsabakalar dışında okunmasın" dedi.

Cavcav, "Buna kimse cesaret edemiyor? Ben cesaretle konuşuyorum. Milli marşların söyleneceği yer, sporcuların veya maçlardan önce söylenecek yer değildir. Başta Spor Bakanımız, Futbol Federasyonu Başkanımız kesinlikle maçlarda söylenen Milli Marşımız liglerden kesinlikle kaldırmalıdır. Milli maçlarda kesinlikle saygı duyuyorum. Üçüncü Lig'de maç oynanıyor İstiklal marşı. Gazetede okudum, İstiklal marşımıza ıslıklar çalınmış. Bu milletin bir evladı olarak, bu millet için çalışan, ülkemin, memleketimin selameti için çalışan ve uğraşan bir sanayici olarak yarın birgün bu olayların çoğalması ülkemizde olaylara, kargaşalara sebebiyet verebilir. Bu nedenle acilen, bu bir örnektir. Tesadüf yapılmış veya bilerek yapılmış olsa bu kadar yerinde bir olay olmaz. Mutlaka, gerekirse sayın Başbakanımız talimat vererekten maçlarda söylenen İstiklal Marşı'nın sadece, milli maçlarda söylenmesini aksi halde bunun yasaklanması gerekir diye düşünüyorum.
Cumhurbaşkanlığı sarayı çevresindeki tesislerin yıkılacağı yönündeki söylentilere ise Başkan İlhan Cavcav: "Devletimizin aldığı her türlü karara, saygılıyız" dedi.


Marmaray için 12 milyon Euroya alınan 38 tren atıl kaldı


Köşkün etrafındaki spor tesisleri yıkılacak mı?


Başkan Cavcav, açıklamasını şu şekilde sürdürdü:


"Bugün Cumhurbaşkanımızın yaptırmış olduğu 1150 yataklı köşkü, Cumhurbaşkanı kendine yaptırmadı. Bu Türkiye Cumhuriyeti adına yapılmış. Hükümetimiz içinde böyle bir yer bana göre (şahsi fikrim) onur, gurur meselesi. Dolayısı ile bu sarayın burada yapılması iyi düşünülmüş bir karar olarak düşünüyorum. Ancak buradaki tesislerin kaldırılması fikrine kesinlikle muhalifim. Gençlerbirliği Spor Kulübü 1923'te kurulmuş, Ankaragücü kulübümüzün kuruluşu 1907 (1910), Atlıspor Kulübü keza öyle. Ankaramız geniş, burada olan tesislerimizin köşkümüze en ufak bir zararı yok. Spor centilmenlik demektir. Centilmen olan bir camianın içinde köşkümüzünde bize yakın olması, bize onur ve gurur verir" ifadesini kullandı.


Neden Google?

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS