Trabzonspor'da transfer müjdesi

Trabzonspor'da transfer müjdesi
AA

Trabzonspor Kulübü Genel Sekreteri Güney, birkaç gün içinde transferde güzel şeyler olacağının müjdesini verdi.

Trabzonspor Kulübü Genel Sekreteri Köksal Güney, birkaç gün içinde transferde güzel şeylerin olacağını, yabancı oyuncu transferlerini açıklamayı planladıklarını söyledi.

Güney, AA muhabirine yaptığı açıklamada, gerek yerli oyuncu transferinde, gerekse ellerindeki bazı oyuncuları başka kulüplere verip paraya çevrilmesinde önemli işler yaptıklarını, bunun da takdirle karşılandığını ifade etti.

Bundan sonra yabancı oyuncu transferinde doğru kararlar vererek, yaptıklarını pekiştirmeleri gerektiğini anlatan Güney,  "Transfer yapmak için transfer yapmıyoruz, doğru kararlar vermeye çalışıyoruz. Transfer konusunda hata yapma lüksümüz yok. Şu ana kadar taraflı tarafsız herkes transfer hamlelerimizi takdirle karşılıyor, güzel şeyler yaptığımızı düşünüyoruz. Hem yabancı kontenjanı hem de  ince eleyip sık dokumamız nedeniyle yabancı transferinde biraz geciktik ama taraftarımızın bu konuda içi rahat olsun. Onların keyifle izleyeceği, hedefi şampiyonluk olan bir takım için uğraşıyoruz. Bunu da yapacağız" dedi.

"Kulübede oturtacak yabancı lüksümüz yok"

Güney, Trabzonspor'un yıllardır yabancı transferinde yaptığı hatalar nedeniyle çok çektiğini söyleyerek, "Trabzonspor'un artık alıp kulübede oturtacak yabancı oyuncu lüksü yok. Yerli oyuncu da tamamlayıcı, geleceğe dönük oyuncu alabilirsin ama yabancı da böyle davranamazsınız. Bu yüzden emin adımlarla ilerlemek istiyoruz. Bunu yaparken de gelecek teknik heyetin düşünceleriyle hareket ediyoruz. Birkaç gün içinde güzel şeyler olacak, yabancı oyuncu transferlerini açıklamayı planlıyoruz" ifadelerini kullandı.

"Trabzonspor'un parasını dışarıya atmamaya çalışıyoruz"

Transferde 10 yerli oyuncuyla anlaştıklarını, sıranın yabancı transferine geldiğini ifade eden Güney, "Takımda direkt oynayacak 4-5 yabancı transferi yapacağız. Transferde bugüne kadar olumlu işler yaptık ama yabancı transferlerinde bunu sürdüremezsek neye yarar. Bundan sonraki hamlemiz kaliteli, kendini ispat etmiş, direkt oynayacak yabancı transferleriyle sezona başlamak" dedi.

Güney, transfer yaparken Trabzonspor'un ekonomisini de düşündüklerini kaydederek, "Bunu yaparken Trabzonspor'un ekonomisini boşa harcamamaya, parasını dışarıyı atmamaya çalışıyoruz. Bu nedenle dikkatli davranıyoruz"  diye konuştu.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS