Galatasaray'da dev projeye onay çıktı!

Galatasaray'da dev projeye onay çıktı!

Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu, olağanüstü mali genel kurul toplantısında, 66,9 milyon lira ek bütçe ve Mecidiyeköy'de bulunan arsanın inşaatı ile alakalı oylama genel kuruldan onay aldı. Kongrede gergin anlar da yaşandı.

Türk Telekom Arena'da gerçekleştirilen toplantıda, ek bütçe görüşmelerinin ardından üyeler, yönetim kurulunun talebini oy çokluğuyla kabul etti.Yönetimin, gider bütçesinde aşma olması nedeniyle 66,9 milyon liralık ek bütçe ve söz konusu miktarla sınırlı kalmak üzere borçlanma talebi kabul gördü. Revize edilen yeni mali planda, 2014 yılı için 138 milyon 702 bin 459 lira olarak planlanan gelir bütçesi, 103 milyon 513 bin 728 liraya çekildi. 137 milyon 62 bin 281 lira olarak planlanan gider bütçesi de 170 milyon 499 bin 756 liraya çıkarıldı. Yeni bütçenin gelir gider farkı, eksi yönde 66 milyon 986 bin 28 lira fark oluşturdu.


GERGİN ANLAR


Galatasaray Kulübü'nün olağanüstü genel kurulunda gerginlik ve tartışmalar yaşandı. Eski Başkan Ünal Aysal'ın konuşmalarının ardından söz hakkı isteyen isimlerden biri olan gazeteci-yazar Osman Tanburacı ile Divan Başkanı İrfan Aktar arasında söz düellosu yaşandı.


Divan Başkanı İrfan Aktar toplantıya yemek arası verince, daha önce söz hakkı kullanmak için ismini yazdıran Osman Tanburacı, neden konuşma hakkının gasp edildiğini sorarak, oturumu yöneten İrfan Aktar'a itiraz etti.


Tanburacı'nın itirazı ve Divan Başkanı İrfan Aktar arasında yaşananlar uzun süre söz düellosuna dönüştü.
Bu tartışmaya genel kurul üyeleri de katılarak, Tanburacı'nın konuşma hakkının verilmesini istediler, bazı üyeler de sert üslubundan ötürü Tanburnacı'ya tepki gösterdiler.


Bunun üzerine Aktar, "Tanburacı'nın salondan çıkarılmasını oylamaya sunuyorum" dedi.


Genel kurul üyeleri bu karara yüksek seslerle ve gülerek tepkiler gösterdiler. Toplantıya kısa bür süre ara verilerek bu gerginlik sonlandırılmış oldu.


ALİ SAMİ YEN OTELİ


Duygun Yarsuvat yönetimi, Mecidiyeköy'de eski Ali Sami Yen Stadı yanında bulunan 2.127,32 metrekarelik arsanın değerlendirilmesiyle ilgili de genel kurul üyelerinden yetki aldı.Konuyla ilgili üyelere bilgi veren kulüp başkan yardımcısı Dursun Ali Özbek, bu arsaya ofis binası yerine otel yapılmasını daha uygun bulduklarını ve kulüp imkanlarıyla inşa edilecek bu otelin adının da Ali Sami Yen olmasını istediklerini kaydederek. Turizmci olan Dursun Ali Özbek bu otelden yılda minumum 5 milyon dolar gelir beklediklerini belirtti. Dursun Ali Özbek "Konum itibarıyla otel olarak çok daha fazla gelir elde edileceğini hesapladık. Biz otel işletme peşinde değiliz, ama yapılacak çok sıkı anlaşmalarla ileriye dönük olarak buranın getirisi garanti altına alınacaktır.Planladığımız, 200 odalı ve 5 yıldızlı bir oteldir. Kulübe getirisi, kötü bir senaryoyla dahi yılda 5-6 milyon dolar olur. Maliyeti ise bugünden itibaren tüm harcamalarla birlikte 16 milyon dolar tutmaktadır. Getiri faydası net ve açıktır. Ben, 26 yıldır otelcilik sektöründe yatırımcı ve işletmeci olarak deneyimlerime dayanarak söylüyorum. Kar marjı yüksektir. Ali Sami Yen ismi ise çocukluğumdan itibaren bende hep heyecan yaratmıştır. Tabi isminin ne olacağına genel kurul karar verecektir." ifadelerini kullandı.Yapılan oylamada üyeler, 5 aleyhte oya karşılık, oy çokluğuyla yönetim kuruluna yetki verdi. Altı saati aşkın süren genel kurul, Mecidiyeköy'deki arsayla ilgiliyapılan yetki oylamasının ardından tamamlandı.


Galatasaray dört atınca capsler... 


Ertuğrul Günay'dan Osmanlıca ve din eğitimi çıkışı

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS