30 Dolarlık akıllı telefon

30 Dolarlık akıllı telefon

Google Hindistan’ın pazarda ne kadar büyük önem taşıdığını farkında ve Android One kapsamında yeni atılım yapmanın peşinde. Bunu düşünen Google, Hindistan’da 30-50 dolar seviyesinde akıllı telefonlar satmayı hedefliyor.

Android One, Google ve önde gelen donanım markalarının iş birliğiyle tasarlanan yeni akıllı telefon ailesi olarak karşımıza çıkmıştı. Ülkemizde General Mobile olarak giriş yapmış fiyat olarak uygun olmasa da telefon fiyat/performans olarak takdir edilmişti. Hindistan’da beklenen ilgiyi göremese de geliştirilecek yeni kampanyalar ile bu proje programını biraz daha ön plana çıkarmayı düşünüyor.


Şirketin Güneydoğu Asya ve Hindistan Yöneticisi  Rajan Anandan telefonlara ilginin artması için ürünlerde fiyat indirimine gidileceğini aktardı.


Öncelikle ürünleri sevdirmek ve herkesin en azından Google telefonu kullanmış olması için fiyatlarda büyük indirime gidileceğini söyledi. Sunulacak olan akıllı telefon yelpazesinde en pahalı telefonun 100 dolar olacağı aktardı. En düşük fiyat ise şu an için 30-50 dolar arasında değişecek. Cihazlar için online destek de güçlenerek devam edecek. Hindistan’da 500 milyon internet kullanıcısı olduğunu düşündüğümüzde online desteğin kullanıcı için ne kadar önem taşıdığını söyleyebiliriz.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS