Akıllı telefonlar cinsel sağlığınızı bozuyor

Akıllı telefonlar cinsel sağlığınızı bozuyor

Motorola’nın yaptırdığı bir araştırmaya göre akıllı telefon kullanan her 5 kişiden 1’inin cinsel ilişki yerine telefonu ile mesajlaşmayı tercih ediyor.

Araştırmaya katılanların yüzde 54’ü: “Yangın anında kediden önce akıllı telefonları kurtarırdık” derken telefonlarını bir candan daha önemli olarak algıladıkları ortaya çıktı.


Öte yandan araştırmaya katılanlarda yüzde 22’si bir hafta sonu seksten vazgeçebileceklerini; ama akıllı telefonlarından vazgeçemeyeceklerini belirtti.


Yüzde 40 oranındaki katılımcı ise en yakın arkadaşlarına bile anlatmayacakları en gizli sırlarını telefonlarına anlattıklarını söyledi.


Araştırmaya katılanların hepsinin telefonlarıyla mutlu oldukları söylenemezken yüzde 39’u: “Akıllı telefonumla mutluyum” dedi.


Yüzde 79’u ise telefonun en uygunsuz bir zamanda çalmasından rahatsızlık duyduklarını açıkladı. Akıllı telefonlar banyoda ve yatakta insanlarla sürekli beraber.


Araştırmada, katılımcıların yüzde 60’ı telefonlarıyla yattıklarını itiraf ederlerken bu oran Hindistan’da yüzde 74 ve Çin’de yüzde 70’e kadar çıkıyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS