Apple’ı üzen anket

Apple’ı üzen anket

Apple Music, 11 milyon deneme sürümü kullanıcısına, 2 milyon ücretli aboneye ulaştı. Ancak yapılan bir anket rakamları Apple’ın aleyhine çevirdi.

Rakamlara göre 11 milyon deneme sürümündeki abonenin %48’i birkaç gün içerisinde servisten geri ayrıldı. Yani Apple Music’in aktif kullanıcısı söylendiği üzere 11 milyon değil yaklaşık 5 milyon kişi. 2 milyon ücretli abonede bir değişiklik yok onlar aktif olarak kullanıyor.


Rakiplerden gelenlere baktığımızda ise yine Apple’ı sevindirecek haberler yok. Çevrimiçi müzik dinleme servislerinden en büyüğü Spotify’ın 70 milyondan fazla aktif üyesi bulunuyor. Spotify’ın 20 milyon ücretsiz üyesinin %28’i Apple Music’i denedi. 50 milyon ücretsiz üyeden ise sadece %11’i Apple Music’i denedi. Pandora tarafında durum daha vahim. Pandora kullanıcıların sadece %6’sı Apple Music’i denedi.


Ancak tabii ki Apple Music’in kaderi hakkında konuşmak için henüz çok erken. Çünkü Apple Music henüz tam anlamıyla aktifleşmiş bir servis değil dolayısıyla önümüzdeki aylarda ve belkide iOS 9 ile bu süreç daha farklı bir hal alabilir.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS