AK Parti Eskişehir Teşkilatı'nda da istifa

 AK Parti Eskişehir Teşkilatı'nda da istifa

Eskişehir'de AK Parti İl Başkanı Süleyman Reyhan, il yönetimi olarak bulundukları görevden bugün itibariyle ayrıldıklarını söyledi.

Reyhan, partisinin il başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, AK Parti'nin kurulduğu ilk günden bu yana her kademesinde görev yaptığını bildirdi.

Samimi gayret gösteren biri olmaya çalıştığını belirten Reyhan, şöyle konuştu:

"Genel merkezimiz ile yaptığımız istişare neticesinde il yönetim kurulu olarak istifalarımızı bugün itibari ile veriyoruz. Bize gönül vermiş olan tüm teşkilat mensuplarımıza ifade etmek istiyorum ki küsmek, darılmak, bozulmak, bizim dava kültürümüzde kendisine asla yer bulmadı, bulmayacak. Bizler, 'Olanda hayır vardır' düsturuna inanırız. Bizim siyasetimiz makama bağlı değil davaya bağlı bir siyasettir."

"Vefa üst makamların verdiği kararlara saygı duymak ve rıza göstermektir" ifadelerini kullanan Reyhan, beraber mesai yaptıkları arkadaşlarına teşekkür etti.

Ayrıca, tüm bu süreçleri birlikte yürüttüğü il yönetim kuruluna da teşekkür eden Reyhan, "3.5 yıldır il başkanlığı görevini sürdürmekteyim. Bizlere bu görevi veren başta Genel Başkanımız, Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür ediyorum. Mazlumlara sırdaş, gariplere yoldaş olan Başbakan Erdoğan'a, şehrimin tüm güzel insanlarıyla birlikte yol arkadaşlığı yapmaya devam edeceğim" diye konuştu.

Toplantıya, il yönetim kurulu üyeleri ile ilçe başkanları ve partililer katıldı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS