"Tinerci bıçakladı" diye feryat etti ama...

 "Tinerci bıçakladı" diye feryat etti ama...

Eski eşinden hamile kalan kadının bu bebekten kurtulmak için sahte bir saldırı planlayıp sevgilisine kendini bıçaklattığı İddia edildi. Şimdi kadının da, kurtulmaya çalıştığı karnındaki bebeğin de yaşamı tehlikede.

1.5 aylık hamile Zeynep Yıldız'ın Beyoğlu'nda geçen hafta yol ortasında bıçaklı saldırıya uğramasının ardında akıllara durgunluk veren bir plan çıktı.

Bıçaklı saldırı sevgilinin oynatıldığı senaryo çıktı

Saldırının kadının planladığı bir senaryo olduğu, eski eşinden hamile kalan Zeynep Yıldız'ın (22) karnındaki bebekten kurtulmak için sahte bir saldırı planlayıp sevgilisini de bu senaryoda oynattığı ortaya çıktı. Duyanı hayrete düşüren olay Beyoğlu Asayiş Büro Amirliği ekiplerinin takibiyle aydınlatıldı.

"Tinerci bıçakladı" dedi

Beyoğlu'nda bıçıklı saldırıya uğrayan Zeynep Yıldız  ifadesinde saldırganın kendisinden sigara isteyen bir bağımlı olduğu söyledi.  İfadesinin devamında ve tekrarında çelişkiler yaşaması üzerine polis daha ayrıntılı bir çalışma başlattı.

Çelişkili ifadeler polisi ayrıntılara yöneltti

Saldırının yaşandığı nokta ve çevresindeki güvenlik kameralarının tamamı  incelendi. Kayıtlarda Zeynep Yıldız'ın saldırıdan önce bir erkekle birlikte yürüdüğü görüldü. Söz konusu kişinin kimliği belirlendi. Kadının birlikte yürüdüğü kişinin Hamza Tarhan (25) olduğu tespit edildi.  Saldırıyla ilgili olarak gözaltına alınan Hamza Tarhan, polisleri bile şaşırtan gerçeği itiraf etti. Saldırının kadının planladığı bir senaryo olduğu söyledi.
 
Sevgili itiraf etti

Hamza Tarhan akıllara durgunluk veren senaryoyu şöyle anlattı; “Zeynep benim eski sevgilim. Yaklaşık 4 ay aynı evde yaşadık. Bazı sorunlar nedeniyle ayrıldık.  Muğla'ya eski eşinin yanına gitti. İstanbul'a geldiğinde bir süre yine görüştük. Olaydan bir gün önce beni aradı. Buluşma teklifinde bulundu ve bir gün sonra buluştuk. Eski eşinden hamile kaldığını ve bu bebeği yok edip evlenelim teklifinde bulundu. Ben de onu çok sevdiğimden teklifini kabul ettim.

"Karnıma bıçakla vur" dedi

Nasıl olacak diye sorduğumda ise “Bıçakla karnıma vur" dedi. Ben kabul etmedim. Cerrahi yöntemlerle halledelim dedim. Kabul etmedi. Beni de razı etti. Seyyar satıcıdan aldığımız küçük bıçakla olayın yaşandığı yere geldik. Bana zorla ısrarla yapmamı söyledi. Yapmak istemedim. Birkaç defa denedim ama yapamadım. Onun zorlamasıyla ve bana bağırıp vücudunu bıçağa yaklaştırmasıyla elimde bulunan bıçağın ucu karnına girdi. Sonra bana sen git dedi. Ben de bıçağı alıp gittim. Bıçağı daha sonra bir sokakta çöpe attım" dedi.

Onun da, karnındaki bebeğin de yaşamı tehlikede

Hamza Tarhan ifadesinin ardından adliyeye sevk edildi. Olaydan sonra hastaneye kaldırılan Zeynep Yıldız'ın hayati tehlikesinin sürdüğü karnındaki bebeğin kaybedilme ihtimalinin de yüksek olduğu öğrenildi.


 


TutuklandıBeyoğlu'nda, 1,5 aylık hamile Zeynep Yıldız'ı bıçakladığı iddia edilen Hamza Tarhan (25), çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.
 
Tutuklama kararından sonra, Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'ndan polis eşliğinde çıkarılan Hamza Tarhan, gazetecilerin, "Hamile sevgilinizi neden bıçakladınız?" sorusuna, önce "Hamile değildi", sonra da "Sana ne!" cevabını verdi. Tarhan, polis aracıyla cezaevine gönderildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS