11 işçinin öldüğü köye sanatçılardan ziyaret

11 işçinin öldüğü köye sanatçılardan ziyaret

Manisa'nın Soma ilçesinde meydana gelen maden faciasında 11 işçinin hayatını kaybettiği Elmadere Köyü'ne gelen sanatçılar yakınlarını kaybeden ailelere taziye ziyaretinde bulundu.

Soma'da yaşanan maden faciasında 11 işçinin hayatını kaybettiği İzmir'in Kınık ilçesi Elmadere köyüne Onur Akın, Edip Akbayram, Yavuz Bingöl, Öykü Gürman, Halil Sezai Paracıkoğlu ile Tahtacılar Eğitim Kültür Ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Yolcu Bilginç geldi.

VİDEOYU İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ...

Sanatçılar, hayatını kaybeden işçilerin yakınlarıyla bir araya gelerek acılarını paylaştı, cenaze evlerini gidip taziye ziyaretinde bulundu.

Edip Akbayram, ziyaretler sonrasında yaptığı açıklamada, "Ülkemizi derinden yaralayan maden faciası nedeniyle bu ülkenin sanatçıları olarak İstanbul'dan kalkıp Soma ve Kınık ilçelerini gezip sanatçı olarak bu insanların acısını paylaşmak istedik" dedi.

Akbayram, şöyle devam etti:

"7 gündür olayın tanıklarının bilimadamlarının yaptığı açıklamalarda burada büyük bir vahşetin yaşandığını biliyoruz ve öğrendik.

Tedbirsizlik bir kere kader olamaz sen tedbirini alırsın ihmalde bulunmazsın dünyanın her yerinde olduğu gibi insanların başına elinde olmadan kazalar gelebilir ama burada gördüğümüz kadarıyla katiller var ve bu katiller bunun hesabını önce adalete sonrada Türk milletine vermek zorundadır.

Ülkenin adaletine baktığımız zaman ülkenin adaletine de kuşkumuz var ama gene de bu adaletin içinde ezilen insanların yanında duracak onurlu savcı ve hekimlerin olduğuna ben bir sanatçı olarak inanıyorum. Bu 301 insanın hesabını halkımıza vereceğine inanıyorum. Ulusumuzun başı sağ olsun diyorum sanatçı olarak."

Köyde bulunan çocuklar, sanatçılara yoğun ilgi gösterirken bol bol fotoğraf çektirdi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS