4 kişiyi öldüren katile indirim yok

4 kişiyi öldüren katile indirim yok

Fatih'te 23 saat içinde ablası Songül Polat'ın da aralarında bulunduğu dört kişiyi öldürdüğü gerekçesiyle tutuklu yargılanan sanık Deniz Şahin, "Dördünü de ben öldürdüm. Ancak neden öldürdüğümü bilemiyorum. Her şey bir anda oldu, hatırlamıyorum" dedi. Sanık Şahin'in "Kasten öldürmek" suçundan bir kez ağırlaştırılmış müebbet, 3 kez de müebbet hapis cezasına çarptıran mahkeme heyeti, sanığın pişman olmadığını belirterek cezalarda ise indirime gitmedi.

Fatih'te 23 saat içinde ablası Songül Polat'ın da aralarında bulunduğu 4 kişiyi öldürdüğü gerekçesiyle yargılanan Deniz Şahin, "kasten öldürmek" suçundan bir kez ağırlaştırılmış müebbet, 3 kez de müebbet hapis cezasına çarptırıldı.


Gazeteci Nuh Köklü kartopu oynadığı için öldürüldü


Karar duruşması görüldü


İstanbul 7. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya, tutuklu sanık Deniz Şahin hazır bulundu. Sanık Şahin, "Maktüllerden Yaşar Deli ağabeyim dediğim şahıstır tanırım, Aziz Caner de arkadaşımdır kardeşim gibi, Harun Koçalı da arkadaşımdı, Songül de ablamdır. Dördünü de ben öldürdüm, Ancak neden öldürdüğümü bilemiyorum. Herşey bir anda oldu, hatırlamıyorum" dedi.


Savcı mütalaasını açıkladı


Duruşma savcısı Mehmet Murat Dalkuş, sanık Deniz Şahin'in, maktüller Songül Polat, Aziz Caner Emre, Yaşar Deli ve Harun Koçalı'yı öldürdüğünün deliller kapsamında anlaşıldığını belirtti. Savcı Dalkuş, Sanık Deniz Şahin'in 1 kez ağırlaşırılmış müebbet ve 3 kez de müebbet hapis cezası ile cezalandırılmasını talep etti.


1'i abla 4 cinayete, 1'i ağırlaştırılmış 4 kez müebbet hapis cezası... İndirim yok


Kısa aranın ardından kararını açıklayan mahkeme heyeti, sanık Deniz Şahin'in ablası maktül Songül Polat'ı "kasten öldürmek" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırdı. Maktüller Aziz Caner Emre, Yaşar Deli ve Harun Koçalı'yı "kasten öldürmek" suçundan 3 kez müebbet hapis cezasına çarptıran mahkeme heyeti, Sanık Deniz Şahin'i "Yasak silah taşımak" suçundan ise 2 yıl 6 ay hapis cezasına ve bin TL adli para cezasına çarptırdı. Mahkeme heyeti, sanığın olumsuz sosyal ilişkileri, aynı tür suçları birden fazla işleyiş biçiminden ve yargılama sırasında pişmanlık gösterir bir davranışının bulunmayışını da dikkate alarak verilen cezalarda indirime gitmedi.


İddianame


İddianameye göre, Deniz Şahin ilk cinayetini 21 Ağustos 2013 günü, saat 15.30 sıralarında işledi. Ablası Songül Polat'ın kullandığı araçta bulunan Şahin, ablasını Yedikule Hayvan Barınağı girişinde durdurdu. Şahin, ablası Songül Polat ile yengesiyle görüşmesi yüzünden tartıştı. Tartışma sonunda Şahin,ablasının kafasına 5 el ateş ederek öldürdü. Şahin ikinci cinayeti, saat 16.15'te işledi. Şahin aralarında önceye dayalı husumet bulunan Aziz Caner Emre'yi öldürmek kastıyla Fatih'teki evine gitti. Şahin, Emre'yi kafasına defalarca ateş ederek öldürdü. Şahin üçüncü cinayeti de saat 18.00 sıralarında evinin yanındaki bahçede tartıştığı Yaşar Deli'yi birden fazla bıçaklayarak işledi. Deniz Şahin dördüncü cinayetini ise, bir gün sonra işledi. Şahin, daha önceden husumetli olduğu Harun Koca'yı öldürmek için Esenyurt'a gitti. Koca saat arabasını park ettiği sırada Deniz Şahin tarafından tabancayla üç kez ateş edilerek öldürüldü. İddianamede Deniz Şahin'in 3 kez ağırlaştırılmış müebbet, bir kez de müebbet hapis cezasıyla cezalandırılması talep ediliyordu.


 Kızının katilinin evini yaktı


Özgecan'ın katil zanlısının annesi konuştu

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS