9 yaşındaki Kadir Yıldırımdinç bulundu

9 yaşındaki Kadir Yıldırımdinç bulundu
DHA

Elazığ'da Abdullahpaşa Mahallesi'nde sabah okula gitmek üzere evden çıkan 9 yaşındaki Kadir Yıldırımdinç, bir daha eve dönmedi. Babasının şikayeti üzerine çocuğu aramaya başlayan polis ekipleri küçük Kadir'i sokakta dolaşırken buldu. Kadir'in, öğretmenin verdiği ev ödevini yapmadığı için okula gitmediğini ve bu yüzden okula gitmediğini söylediği öğrenildi.

Abdullahpaşa Mahallesi 251'nci Sokak'ta oturan Ahmet Yıldırımdinç, 9 yaşındaki oğlu Kadir Yıldırımdinç, sabah saat 07.30'da bir lira harçlık alarak okula gitmek üzere evden çıktığını ve bir daha eve dönmediğini söyledi.

Gözü yaşlı baba Yıldırımdinç şöyle konuştu: "Sabah 7'ye çeyrek kala okula gidiyor. Servise binmiyor. 12'yi 10 geçe eve gelmesi lazım. Saat 13.00'e doğru gelmiyor. Hanım bana telefon açtı, 'Çocuğun gelmedi' dedi. Okula gittim, dediler ki, 'bugün gelmemiş.' Servisi aradım dedi ki, 'ne sabah aldım, ne öğlen aldım.' Ondan sonra ben karakola gidip kayıp müracaatında bulundum. Odur, budur arıyoruz.

Çantasını evin üst tarafında buldum. Kaldırımın üstünde, kitapların yarısı dışarıda, ödev kağıtları iki adım ileride ve beslenme çantası da daha ileride. Üç çocuğum var. Kadir en küçüğü. Hiç gören olmamış. Yalnız bizim bir üst komşu görmüş, dışarı çıkarken.

İşte 7'ye çeyrek kala ana caddeye çıkmış, bu tarafa doğru koşmaya başlamış. Sabah saatlerinde evden çıkar çıkmaz. Saat 13.00 gibi de bizim üstteki komşu, 'iki çocuğun orada olduğunu, çantayı oraya bıraktıklarını gördüm' diyor. Diyor, 'tam çözmedim, ama yüzünü de görmedim yani Kadir olduğunu görmedim' diyor. 'İki çocuğu orada gördüm' diyor. Çantayı oraya bırakırken 'Ne yapıyorsunuz' diye sorunca, 'hiç bir şey yapmıyoruz teyze' diyorlar. Ondan sonra kayboluyorlar. Odur budur arıyoruz."

Baba Ahmet Yıldırımdinç'in karakola yaptığı şikayet üzerine soruşturma başlatan polis, mahallede arama çalışması başlattı.

Polis ekipleri tarafından bulundu

9 yaşındaki Kadir Yıldırımdinç, polis ekipleri tarafından sokakta dolaşırken bulundu.

Köfteciler Sokak'ta saat 22.30 sıralarında bulunan Kadir'in aç olduğunu söylemesi üzerine, önce karnı doyuruldu. Bulunduğu sokakta, polis tarafından kendisine köfte ikram edilen küçük Kadir, daha sonra Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şubesi'ne götürülerek bilgisine başvuruldu.

Ödevini yapmadığı için okula gitmeye korkmuş!

Kadir Yıldırımdinç'in burada, öğretmenin dün verdiği ev ödevini yapmadığı için okula gitmediğini ve bu yüzden okula gitmediğini söylediği öğrenildi.

İfade verdikten sonra çocuğunu teslim alan baba Ahmet Yıldırımdinç, polise teşekkür ederek, "Bütün emniyet mensuplarına çok teşekkür ediyorum. Öğleden beri arıyorduk. Köfteciler Sokak'ta buldular. Oğlum sabah ödevini yapmadığı için okula gitmemiş. Çantasını bir duvarın dibine atarak belediye otobüsüne binmiş ve şehir merkezine gitmiş. Akşama kadar şehir merkezinde gezmiş. Polislere çok teşekkür ediyorum, çocuğumu buldular" dedi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS